yükleniyor

FOW “Çocuklar ve Gençler için Teknoloji” Projemizin Sözleşmesi İmzalandı

FOW “Çocuklar ve Gençler için Teknoloji” Projemizin Sözleşmesi İmzalandı güneş amblemi.Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen “Geleceğin Becerilerinin İzinde Çocuklar ve Gençler için Teknoloji Eğitimi” projesini hayata geçiriyoruz. Cinsiyet Eşitliği Odağında Geleceğin İnsana Yakışır İşleri Yaklaşımının Desteklenmesi Hibe Programı (Future of Works) kapsamında yürüteceğimiz projenin sözleşmesi 25 Temmuz 2023 günü, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı makamında imzalandı.

Toplumsal cinsiyet eşitliği odağında endüstri 4.0 odaklı beceriler geliştirerek gelecekteki meslekler için insan kaynaklarını iyileştirmek ve istihdamı artırmayı hedefleyen projemiz 12 ay sürecek. Proje kapsamında TEGV gönüllülerimiz ve eğitmenlerimizin eğitim programlarımızdan: Algo Dijital (Kodlama), Tasarım ve Beceri Atölyesi ve Özgür Atölye eğitimleri alacak. Aynı zamanda web tabanlı bir öğrenme yönetim sistemi kurularak çocuklar ve gönüllüler başta olmak üzere herkesin teknoloji odaklı interaktif video ve kılavuzlara erişimi de sağlanacak.

Çocuk ve gönüllülere eleştirel ve yaratıcı düşünmeleri, tasarım anlayışını benimsemeleri için proje tabanlı eğitimler verilecek. Proje eğitimleri kapsamında çocuklarımızın ve gönüllülerin geleceğin mesleklerine uyumları kolaylaştırarak ve gelecekte istihdam edilme şanslarını arttırmayı amaçlıyoruz.

22.08.2023
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!