yükleniyor

FoW Paylaşım Haftası’nda TEGV Etkinlikleri

FoW Paylaşım Haftası’nda TEGV Etkinlikleri güneş amblemi.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen 'Geleceğin Becerilerinin İzinde Çocuklar ve Gençler için Teknoloji Eğitimi' projesini geçtiğimiz yıl hayata geçirdik. Projemiz, Cinsiyet Eşitliği Odağında Geleceğin İnsana Yakışır İşleri Yaklaşımının Desteklenmesi Hibe Programı (Future of Works) kapsamında yürütülmektedir ve sözleşmesi 25 Temmuz 2023 tarihinde T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile imzalanmıştır.
Proje kapsamında TEGV gönüllülerimiz ve eğitmenlerimiz Algo Dijital (Kodlama), Tasarım ve Beceri Atölyesi ve Özgür Atölye eğitimlerini aldılar. Aynı zamanda, web tabanlı bir öğrenme yönetim sistemi kurularak, çocuklar ve gönüllüler başta olmak üzere herkesin teknoloji odaklı interaktif video ve kılavuzlara erişimi sağlandı.
17 Mayıs Cuma günü, Ankara ve Hacettepe Üniversitelerinde toplam 120 gençle buluşarak vakfımızı ve projelerimizi tanıttık. Etkinliklerimize hız kesmeden devam ederken, Tasarım ve Beceri Atölyesi (TBA) ile Özgür Atölye eğitimlerimiz de yoğun ilgi gördü. 11-12 Mayıs tarihlerinde Gaziosmanpaşa Öğrenim Birimi'nde, 24-25 Mayıs tarihlerinde ise Semahat - Dr. Nusret Arsel Eğitim Parkı'nda Tasarım ve Beceri Atölyesi ile Özgür Atölye eğitimleri düzenledik.
Aynı zamanda 20 ilde gönüllüler ve çocuklar tarafından yapılan çalışmaları sergiledik. Veliler, çocuklar ve öğretmenler sergimizi ziyaret ederek, çocuklarımızın ilkbahar döneminde ortaya çıkardığı projeleri ve resimleri görme fırsatı buldular. Sergide yer alan bu anlamlı çalışmalar, çocuklarımızın yaratıcılığını ve emeğini gözler önüne serdi. Sergilerimizden renkli kareleri incelemek için TEGV Instagram profilimizi ziyaret edebilirsiniz.

07.06.2024
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!