yükleniyor

Gaziantep Öğrenim Birimimiz Açıldı!

Gaziantep Öğrenim Birimimiz Açıldı! güneş amblemi.

Çağdaş eğitim olanakları ve etkinlikleri ile çocuklara umut olan vakfımız çocukların geleceğine ışık olmaya devam ediyor. Bu amaçla 23 Mayıs Perşembe günü Gaziantepli çocuklarımız için Gaziantep Öğrenim Birimimizi coşkuyla açtık. Gaziantep’te faaliyete başladığımız 2003 yılından bugüne kadar 5 bin 235 gönüllüsünün desteğiyle 88 bin 835 çocuğu ağırladığımız birimimiz şimdi yeni yerinde çocuklarla buluşacak.


Turkish Philanthropy Funds ve Lloyd’s Register Foundation’ın yapım sponsoru olduğu, işletme sponsorluğunu ise Şölen’in üstlendiği Gaziantep Öğrenim Birimimiz, 380 metrekare kapalı alana sahip olup yılda 1500 çocuğa nitelikli eğitim sunmayı hedefliyor. Öğrenim Birimimizde Okuma Adası, Etkinlik odası, Tasarım ve Beceri Atölyesi ile Düşler Atölyesi, çok amaçlı salon, kütüphane, gönüllü odası-mutfak, ofis ve teknik odalar yer alıyor.


Açılış törenimize Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Gaziantep protokolünün yanı sıra TEGV Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Özinci, TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, Lloyd’s Register Foundation’dan Engin Yazıcıoğlu, Turkish Philanthropy Funds’tan Seda Özdemir Şimşek, Şölen CEO’su Erdoğan Çoban, çevre okul yöneticileri ve öğretmenleri, veliler, gönüllüler, çocuklar ve basın mensupları katıldı.

TEGV Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Özinci törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “TEGV olarak, ilk kez 2003’te Gaziantep’te açtığımız eğitim parkımızla buradaki çocuklarımızla buluştuk. 2022’de yer için tahsis süremiz bitince Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’i ziyaret ederek, yeni bir yer tahsisi için bir görüşme yaptık. Kendisi sağ olsun bizi kırmadı şu anda bulunduğumuz arsanın 25 yıllığına kiralama protokolünü imzaladık. Bu sayede yeni öğrenim birimimizde Gaziantepli çocuklarımızla yeniden buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”


Açılış töreninde konuşan Şölen CEO’su Erdoğan Çoban “Kurumsal vatandaş olarak rolümüzü ve toplumsal ödevlerimizi işimizle eş derecede önemsiyoruz. Bu anlayışla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile kol kola vererek, eğitim eksenli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Gaziantep TEGV Öğrenim Biriminin hayata geçmesine verdiğimiz destek dolayısıyla Şölen Ailesi olarak son derece mutlu ve gururluyuz.”


TEGV’i kuran ve bugüne getiren herkese teşekkürlerini sunarak konuşmasına başlayan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şöyle konuştu: “Artık zenginlik kavramı değişti. Ne kadar gelişmiş insan gücü var bu önemli. Ne kadar Şölen gibi gönüllü çalışan grupları var. Herkesin çocuklar için bir şeyler yapması tam da dünyanın ihtiyacı. Devlet elinden geleni yapıyor. Ancak eğitim tek başına devletten beklenmemeli. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak TEGV’e destek olmaya devam edeceğiz. Dokunduğumuz bir çocuk dünyayı değiştirecek. İyi ki varsınız, emeğinize sağlık. Hayırlı ve uğurlu olsun.”

TEGV Gaziantep Öğrenim Birimi’nin yapım sponsorlarından Lloyd’s Register Foundation (LRF) temsilcisi, Engin Yazıcıoğlu, şunları söyledi: “Temsilcisi olduğum 264 yıl önce İngiltere’de kurulmuş olan dünyanın ilk ve en eski denizcilik kuruluşu olan Lloyd’s Register’ın kurduğu vakfımız 2015 yılından bu yana TEGV ile yürüttüğü başarılı iş birliği doğrultusunda ülkemiz çocuklarına eğitim ve gelişimlerine yaptığı katkılardan dolayı bu kuruluşun mensubu olarak gururluyum.”

Bir diğer yapım sponsoru olan Turkish Philanthropy Funds (TPF) temsilcisi Seda Özdemir Şimşek, “TEGV ile iş birliğimiz uzun zamandır var. Eşit bir toplum yaratmayı, kimsenin arkada bırakılmadığı bir toplum yaratmayı amaçlıyoruz. TEGV’in de onun yaptığını görüyoruz, çok mutluyuz.”


Gaziantep Öğrenim Birimimizin açılmasında destek olan Lloyd’s Register Foundation, Turkish Philanthropy Fund ve Şölen’e Gaziantepli çocuklarımız adına teşekkür ederiz.

07.06.2024
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!