yükleniyor

Geleceğin İş Gücünü Desteklemeye Devam Ediyoruz!

Geleceğin İş Gücünü Desteklemeye Devam Ediyoruz! güneş amblemi.

25 Temmuz 2023 günü, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile hayata geçirdiğimiz “Geleceğin Becerilerinin İzinde Çocuklar ve Gençler için Teknoloji Eğitimi” (Future of Works) projesiyle, insan kaynaklarını geliştirmek ve gelecekteki işlerde cinsiyet eşitliğini teşvik ederek istihdamı artırmak hedefimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz.
Bu hedeflere ulaşmak için Endüstri 4.0 odaklı becerilerin geliştirilmesine odaklanarak, Türkiye'nin dijital alandaki teknolojik gelişmelere diğer öncü ülkelerle uyum sağlamasına destek oluyoruz. 23-24 Mart 2024 tarihlerinde Ankara, Antalya, Van, Şanlıurfa ve İzmir'den 30 eğitmen ve 40 gönüllüyle bir araya gelerek Yapay Zeka, Eğitimde Dijital Dönüşüm ve Eğitimde Veri konularında eğitimler düzenledik. Bu eğitimlerin, katılımcıların becerilerini güçlendirerek Türkiye'nin gelecekteki iş dünyasına hazırlanmasını ve cinsiyet eşitliği temelinde daha kapsayıcı bir istihdam ortamı oluşturulmasını, bireylerin yeni teknolojik gelişmelere ve yetkinliklere sahip olmasına katkı sunmasını hedefliyoruz.
Projemize katkılarından dolayı başta eğitmenlerimiz Cemil Cihan Özalevli, İbrahim Halil Özdemir ve Cihan Hancı olmak üzere tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz.

02.04.2024
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!