yükleniyor

Gönüllülerimiz Dr. Tülay Üstündağ İle Bir Araya Geldi

Gönüllülerimiz Dr. Tülay Üstündağ İle Bir Araya Geldi güneş amblemi.

Vakfımızın Elma Yayınevi işbirliği ile çevrim içi olarak gerçekleştirdiği Kağıtlardan Yapraklar isimli program Dr. Tülay Üstündağ ile yapılan söyleşi ile gerçekleşti.

Vakfımızın Okuyorum Oynuyorum, Drama Atölyesi ve İngilizce programlarının eğitmenleri ile bir araya gelen Dr. Üstündağ yaptığı sunumda kitap okuma sürecinin ne demek olduğuna ve kitap seçiminin nasıl yapılması gerektiğine değindi. Üstündağ konuşmasında; çocuklarımızın hayatını şekillendiren kitaplara da yer verdi.

Dr. Tülay Üstündağ Kimdir?
28 Temmuz 1961 yılında Ankara'da doğdu. Sarar İlkokulu, Namık Kemal Ortaokulu ve Atatürk Lisesi'ni bitirdi. 1984 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Teknoloji Eğitimi Bölümü'nde lisans öğrenimini tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı'nda 1988 yılında yüksek lisans ve 1997 yılında doktora derecelerini aldı.

Nisan 2014’ten bu yana eğitmen-danışman, program geliştirme uzmanı, yaratıcı drama lideri/eğitmeni olarak görev yapmakta, değişik meslek gruplarındaki bireylere "Eğitimde Yaratıcı Drama, Program Geliştirme, İnsan İlişkileri, Yaratıcılık ve Yaratıcı Problem Çözme, Eğitimcinin Eğitimi, Etkili Sunuş Teknikleri, Etkili İletişim Becerileri, Yaratıcı Drama Yoluyla Yaratıcılığın Ortaya Çıkarılması, Yaratıcı Dramayla İletişim vd." dersler ya da kurslar vermektedir.

Birçok vakıf ve derneğin projelerinde gönüllü olarak çalışan Dr. Üstündağ, Yaratıcı Drama Öğretmenimin Günlüğü (16. Baskı), Yaratıcılığa Yolculuk (9. Baskı), Şişman Kız Tombul Teyze ve 10 Tombala Başıma Kon. Kitaplarla Drama Atölyeleri kitaplarının yazarıdır. Kendisinin ayrıca çeşitli kitaplarda 26 bölüm yazarlığı ve 80'e yakın yayımlanmış makale, derleme, düşünce yazısı vardır.

19.01.2023
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!