yükleniyor

Gönüllülük Mesafe Tanımıyor!

Gönüllülük Mesafe Tanımıyor! güneş amblemi.

İstanbul İpek Kıraç Öğrenim Birimi gönüllüleri mesafe tanımıyor. ABD’ye taşınsa da etkinliklere devam gönüllümüz Elif Nur Akınet ile gönüllülük hikayesi üzerine konuştuk…

Merhabalar… Ben Elif Nur Akınet. TEGV ile tanışmam bundan neredeyse 10 yıl öncesine dayanıyor. Bursa Öğrenim Birimi’nde basladığım serüvenime şu an Amerika’da devam ediyorum. 

İçinizdeki çocuk sevgisi, TEGV ile kurmuş oldugunuz bağ ve gönüllülük asla sınır tanımıyor.  Siz yeter ki hepsini kalbinize sığdırmak isteyin…

18 yaşımdan itibaren TEGV’in sıcacık ortamında binlerce çocukla buluşma fırsatı buldum. Her bir çocuk farklı bir hikaye, farklı bir ışıltı demek benim için. Bir çocuğun hayatına dokunabiliyor olmak, o çocuğun hayatını ufak da olsa olumlu bir şekilde etkilemek ülkemizi güzel ellere emanet etmek demek. Bu nedenle her ne kadar ülkemden ve ülkemdeki çocuklardan uzakta bile olsam, hâlâ çocuklar icin bir şeyler yapıyor olmak beni çok mutlu ediyor. Ve bunu TEGV aracılığıyla yapıyor olmak beni ayrıca mutlu ediyor; çünkü ben de bir çocuk değişirse Türkiye'nin gelişebileceğine tüm kalbimle inanıyorum. 

Amerika'da iki senedir yaşıyor ve burada tam zamanlı olarak çocuklarla çalışıyor olmama rağmen geçtiğimiz yıl hafta sonları hep bir şeyler eksik hissediyordum. TEGV'in eksikliğini dünyanın neresinde olursanız olun hissedebiliyorsunuz. Bu yüzden gönüllülüğe buradayken de devam etmek istedim ve İpek Kıraç Öğrenim Birimi yöneticimiz Filiz Abla ile iletişime geçtim. Sağ olsun bana yeni donemde hemen bir etkinlik ayarladı. Online etkinlikler sayesinde zaman ve mekan sınırı olmadan çocuklarla birlikte olabilmek harika bir duygu!

TEGV’de çocuklarla olduğunuz zamandan aldığınız keyif; en sevdiğiniz çikolatayı yerken hissettikleriniz gibi; aşırı mutlu oluyorsunuz ve o an hiç bitmesin istiyorsunuz. Çocuklarla etkinlikteyken de tam olarak aynı hisler yaşanıyor. Etkinliğiniz hiç bitmesin istiyorsunuz bitince de bir sonraki haftayı dört gözle bekliyorsunuz. Çocuklara kavuşmak için sabırsızlıkla beklerken gönüllülük nasıl mesafe tanıyabilirdi ki zaten, degil mi? :)

 

Elif Nur Akınet - İpek Kıraç Öğrenim Birimi Gönüllüsü

22.04.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!