yükleniyor

İyi ki Hayatımın ve Hikayemin En Anlamlı Yerindesin TEGV

İyi ki Hayatımın ve Hikayemin En Anlamlı Yerindesin TEGV
  • Yasin Demirkıran

Yıllardır hep yapmak istediğim ama iş yoğunluğundan gerçekleştiremediğim artık ertelememekte kararlı olduğum uçak biletiyle çocukluğumun geçtiği evime, okuluma, TEGV’e kısacası her şeyin başladığı diğer memleketim Van’a ziyarete geldim.

Bahçesinde koştuğum, ağaçlarına tırmandığım, bisiklet sürdüğüm TEGV Van Eğitim Parkı ziyaretimin ilk durak yeriydi. Hayallerime sığdıramadığım evim gibi olan TEGV’in bahçesindeki ağaçlar, top oynadığım yerler küçüktü ama benim için çok anlamlıydı. Bilgisayarla tanıştığım, kütüphanede nefes aldığımı hissettiğim, amatör futbolculuğa başladığım ilk yer olan TEGV’in kapısından o günkü duygularla girdim.

İlk günkü gibi kapıda bizi her zaman karşılayan biri, tabi o zamanlar kimlik kartımız vardı. Daha dün gibi aklımda ilk dijital fotoğrafımın olduğu kimlik kartı. Ne güzel günlerdi. İçeri girerken çocukluğumun burada geçtiğini, güzel anılarımı hatırlamama izin verir misiniz diye sorduğumda ise o kadar güzel karşılandım ki. Eski Eğitim Parkı yenilenmişti ama içerideki etkinlik odalarındaki koku aynıydı ve o koku daha dün gibi aklımdaydı. Çocukluğumda bizi maçlara götüren abimiz, parkla ilgilenen abimiz hepsi ordaydı, onları yeniden aynı yerde gördüğümde gözlerim doldu. Beni en mutlu eden şey ise Eğitim Parkımızın çocukluğumda bıraktığımdan daha da iyi bir konuma geldiğini görmek oldu. TEGV’e ve verilen emeklere minnettarım, iyi ki varsınız.

O yıllarda elini tuttuğunuz, sevgiyle yaklaştığınız çocuğa tam da dediğiniz oldu “Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir”. Daha sonra o çocuk büyüdü, Deniz Astsubayı oldu. Açık denizlerdeki gemilerde bayrağımızın gururla dalgalanmasının bir neferi oldu. Bu nefer daha sonra özel kuvvetlere alındı, başarıyla eğitimini tamamlayıp Muhabere Arama Kurtarma özel kuvvetleri oldu. Birçok insanın hayatını kurtardı bunlardan biri de bir çocuktu. Açık denizde bir çocuğu kurtararak hayata tutundurdu. Ve inanıyorum ki yıllar sonra onunla yeniden bir araya geleceğiz. Sağlık sebebiyle askeriyeden malulen emekli oldum şimdi de kendi markamı kendi şirketimi kurdum. İnanıyorum ki hayat her zaman hayal kuran iyi insanları iyi yerlere taşımaya devam edecek.

İyi ki hayatımın ve hikayemin en anlamlı yerindesin TEGV.

Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!