yükleniyor

IMCD Bilim Ateşböceğimiz Yeni Adresine Gitmek Üzere Yola Çıktı!

IMCD Bilim Ateşböceğimiz Yeni Adresine Gitmek Üzere Yola Çıktı! güneş amblemi.Vakfımızın hayata geçirdiği, dünyanın lider özel kimyasal ve gıda bileşenleri distribütör şirketi IMCD Türkiye’nin işletme sponsoru olduğu Bilim Ateşböceğimiz, 25 Kasım’da yeni adresi Denizli’ye doğru yola çıktı.

Bugüne kadar 17 ilde, 133 gönüllümüzün desteğiyle 51 binden fazla çocuğa ulaşan ve son olarak Beykoz Atatürk İlkokulu çocukları ile buluşan Bilim Ateşböceğimizi, IMCD Türkiye’nin katılımıyla, çocuklar ve öğretmenlerle yolcu ettik. Bilim Ateşböceği yeni okuluna doğru yola çıkmadan önce, destekçimiz IMCD Türkiye’nin çalışanları çocuklarla bir araya gelerek değişik deneyler, etkinlikler yaptı ve çocuklarla bilim konusunda sohbet ettiler.

Eğlenceli, yaratıcı ve etkin bir öğrenme ortamı sunuyor.

IMCD Türkiye’nin sponsorluğunu üstlendiği Bilim Ateşböceğimiz, çocuklar için tasarlanmış, zengin ve ilgi çekici materyalleriyle desteklenen, yenilikçi deney ve eğitim setleriyle eğlenceli, yaratıcı ve etkin bir ögrenme ortamı sunuyor. Bilim Ateşböceği Eğitim Programı, ilköğretim çağı çocuklarına, bilimsel düşünme becerilerini kazandırarak çocukların bilimsel düşünen, problem çözebilen ve bilime karşı olumlu tutum geliştiren bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

2-8’inci sınıf arası öğrenciler Bilim Ateşböceği Eğitim Programı’na katılabiliyor. Bilim Ateşböceği Eğitim Programı çocukların, bilimle ilgili bilgileri, becerileri ve tutumlarının gelişmesine katkı sağlarken, bir olay hakkında tahminler üretme ve soru sorma becerileri ile gözlem ve deney yaparak bilgi toplama ve bilgiyi test etme becerilerini geliştiriyor. Olayların neden ve sonuçları arasında ilişki kurmalarına, bilgiye ulaşmada farklı yollar olduğunu keşfetmelerine, olay ve durumlarla bilim arasında ilişki kurmalarına ve bilim insanlarıyla ilgili farkındalıklarının artmalarına katkı sağlıyor. Bilim Ateşböceğimiz ile bugüne kadar 15.000 km yol kat ederek 17 ilde, 133 gönüllümüzün desteği ile 51 bin 67 çocuğa ulaştık.

26.11.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!