yükleniyor

Kalbimiz Her Yerde Çocuklarla

Kalbimiz Her Yerde Çocuklarla
  • Adem Can Dervişoğlu

Çocukluğum, masumluğum, ilk heyecanım… Komşunun önerisi üzerine yıllar önce kapısından girdiğim anda içimi huzurla dolduran tek yer olan TEGV ile çok küçük yaşta kesişti benim yolum. Bugün eğer kendini sağlam bir şekilde ifade eden, ayakları sapasağlam yere basan birisi olduysam bunda TEGV’in çok büyük bir desteği var.

Çocuklar için teknolojik aletler her zaman önemli olmuştur. Hele ki bundan 15 yıl kadar öncenin çocuğuysanız bu konuya bakış açınız günümüzdeki gibi olmaz. Zira o günlerde bilgisayara ulaşmak çok büyük bir lüks, hele de çocuksanız. TEGV bu konuda benim ve binlerce çocuğun yüzünü güldüren bir yer. TEGV’e dair unutamadığım şeylerden biri de burada yaşadığım tiyatro macerasıdır. O günlere dönüyorum da sahne heyecanını, tiyatro metinlerini, provalarımızı, kostümleri, acaba yapabilir miyim, umarım heyecandan bayılmam dediğim günleri hatırlayınca ne kadar güzel günlerdi diyorum.
Tabii bize bu desteği sağlayan gönüllü ablalarımızı, abilerimizi de unutmamak lazım. Hep geçmişten, o güzel günlerden bahsettim. Şimdi biraz da bugüne gelelim isterseniz. Üniversitesini bitirmiş, memleketine gelmiş, aradan yıllar geçmesine rağmen TEGV’i unutmamış ve bu yolda emin adımlarla ilerleyen bir gönüllü abiyim ben. Çocuklara baktıkça kendini hatırlayan, böylelikle içindeki masumluğu asla kaybetmeyecek olan biriyim. Önemli olan da bu değil midir zaten? İçindeki masumluğu kaybetmemek. TEGV’e en çok da bunu borçluyum aslında. Böyle bir şeyi fark etmemi sağladığı, beni ben yapan değerleri buldurduğu, içimdeki çocuğu kaybettirmediği için. Her zaman bir yanım küçük ve masum kalacak. İşte bu yüzden “Kalbimiz Her Yerde Çocuklarla”.

Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!