yükleniyor

'Karınca Bacak ile Dev Yaprak Kitabı Dijital Platformlarda Yayında!

'Karınca Bacak ile Dev Yaprak Kitabı Dijital Platformlarda Yayında! güneş amblemi.

Turkcell, Bilişim Sanayicileri Derneği ve Vakfımızın katkılarıyla hazırlanan "Karınca Bacak ile Dev Yaprak" isimli döngüsel elektronikler çocuk kitabı tanıtıldı. Çocukların çevre dostu bir kimliğe bürünmesi hedefiyle oluşturulan kitabı, şirketin marka yüzü olan ünlü oyuncu Melis Sezen seslendirdi. Dijital platformlarda yer alacak kitabın ilk lansmanı yine dijital olarak metaverse evreninde gerçekleştirildi.

Çocuklarda çevre bilinci oluşmasına yardımcı olması amaçlanan kitabın lansmanında, kitabın yazarı Sebahat Söylemez, kitabı gönüllü olarak seslendiren ünlü oyuncu Melis Sezen, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Alper Ergenekon, Vakfımızı temsilen Eğitim Programları Müdürümüz Devrim Uygan, TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kızıltan birer konuşma yaptılar.

Kitabın yazarı Sebahat Söylemez yaptığı konuşmada; "Karınca Bacak ile Dev Yaprak kitabında, küçük kahramanımız bir çocuğun merak ve hayal gücü ile tek başına neler başarabileceğini gösterirken doğanın dilini öğreniyor, Kristaller Kraliçesi ve Demir Başlar Ülkesi'nin de içinde olduğu maceraya herkesi var gücüyle çekiyor. Kahramanımızın kurduğu Eğitime Dönüştür Okulu'nun çevre ve döngüsel elektronikler konusunda ilham vereceğine inanıyorum. " dedi.

Karınca Bacak ile Dev Yaprak kitabı, Hayal Ortağım uygulaması, dijital müzik ve yayıncılık platformu fizy ve Dergilik'te sesli olarak yayınlanacak. Ayrıca Dergilik'te yazılı versiyona da ulaşılabilecek.

20.05.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!