yükleniyor

Konteyner Kent Öğrenim Birimlerimizin Kurulumu Başarıyla Tamamlandı!

Konteyner Kent Öğrenim Birimlerimizin Kurulumu Başarıyla Tamamlandı! güneş amblemi.

Kahramanmaraş merkezli depremin en fazla etkilenen illerimizden olan, TEGV Kahramanmaraş Necip Fazıl Konteyner Kent Shell Öğrenim Birimi ve TEGV Malatya Malet 2 Konteyner Kent Shell Öğrenim Birimlerimizin kurulumu tamamlandı. Böylece deprem bölgesinde Shell Türkiye tarafından yapılan 12 Öğrenim Birimi ve Vehbi Koç Vakfı’nın Umut Kent projesi ile desteklediği 3 Öğrenim Birimiyle birlikte toplam 15 Öğrenim birimimizi faaliyete geçirmiş olduk.
Konteyner Kent'te yaşayan 7-14 yaş arasındaki çocuklarımıza ücretsiz eğitim etkinlikleri düzenleyerek, gönüllülerimizin destekleriyle temel eğitimlerine ek olarak Okuma, Bilişim, Sanat, Sağlık, Matematik, Fen ve İngilizce gibi çeşitli alanlarda destek olmayı amaçlıyoruz.
Kurulumu tamamlanan her bir Konteyner Kent Öğrenim Birimimizde, konteyner kentlerde yaşayan 750 çocuğumuza nitelikli eğitim desteği sunarak, kendilerini ifade etme, hayal güçlerini genişletmelerine ve eğlenerek öğrenmelerine destek olmayı hedefliyoruz.
Konteyner kentlerimizde etkinliklere katılan çocuklarımız, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfına teşekkürlerini ve mutluluklarını ilettiler.

12.01.2024
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!