yükleniyor

Konteyner Kent Shell Öğrenim Birimlerimizin Açılış Törenini Gerçekleştirdik!

Konteyner Kent Shell Öğrenim Birimlerimizin Açılış Törenini Gerçekleştirdik! güneş amblemi.

Shell Türkiye iş birliğinde Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’da kurulumunu tamamlayarak çocuklarla buluşturduğumuz Konteyner Kent Öğrenim Birimlerimizin açılış töreni 7 Eylül 2023 tarihinde Hatay’da gerçekleştirildi. 12 öğrenim birimimizin 8’inin kurulumu tamamlanarak faaliyete geçerken, 4’ünün kurulum çalışmaları büyük bir hızla sürdürülüyor. 6-14 yaş grubu çocuklar için matematik, fen, okuma, bilişim ve kodlama, İngilizce ve sanat etkinlikleri gerçekleştirilecek olan birimlerimiz, bölge çocuklarının sosyal ve duygusal etkileşimle iyileşme sürecine katkı sunmaya başladılar. Çocukları nitelikli eğitim desteğiyle buluşturduğumuz Konteyner Kent Öğrenim Birimlerimiz kısa sürede bölgenin umudu oldu.

TEGV Genel Müdürümüz Sait Tosyalı “Kurulduğumuz 1995 yılından bu yana 3 milyondan fazla çocuğumuza nitelikli eğitim desteği sağladık. 27 ilde 66 etkinlik noktamızda, deneyimli gönüllülerimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Deprem bölgesinde 17 Eğitim TIR’ımız Ateşböceğimizle çocuklarımıza sosyal-duygusal etkinlikler veriyor; yaşadıkları travmanın etkisini hafifletmeye çalışıyoruz. Shell Türkiye’nin desteği ile kurmakta olduğumuz öğrenim birimlerimizden yılda 15 binden fazla çocuğumuzun yararlanacak olması bizleri çok heyecanlandırıyor. Destek olan tüm paydaşlarımıza, özellikle yerel idarecilerimize ve Shell Türkiye’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, “Shell olarak 100 yıldır ülkemizin sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sunma hedefiyle çalışıyoruz. Bugün de afet bölgesinde toplumumuzu güven ve umut dolu bir geleceğe taşımak için çalışıyoruz. Birlikte başaracağımıza yürekten inanıyoruz” şeklinde konuştu.

10.10.2023
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!