yükleniyor

NFT Koleksiyonu Olarak Satışa Sunulan LC Waikiki’nin Çok Sevilen İkonik Maymunu, 500 Çocuğumuzu Eğitim Desteğine Kavuşturdu

NFT Koleksiyonu Olarak Satışa Sunulan LC Waikiki’nin Çok Sevilen İkonik  Maymunu, 500 Çocuğumuzu Eğitim Desteğine Kavuşturdu güneş amblemi.

LC Waikiki, ikonik LC Waikiki Maymunu’nun müşteri ile ilk buluştuğu vintage tasarımlarını, NFT yatırımcıları için bir koleksiyon parçası haline getirmişti. 23 Nisan’da OpenSea’de satışa sunulan ve çok sevilen ikonik maymunların satışından elde edilen gelir, 500 çocuğumuzu nitelikli eğitim desteğine kavuşturdu. LCW Waikiki’ye bu anlamlı desteği için çocuklarımız adına teşekkürlerimizi sunarız.

LC Waikiki, alışveriş deneyimini Meta evrene taşımak üzere yaptığı çalışmaları tamamlayarak Meta Store’un deneme sürümünü canlıya aldı. Marka, metaversedeki ilk giyim mağazasını sınırlı sayıda kullanıcıya açıyor. İlk olarak deneme sürümü yayına alınan LC Waikiki Meta Store mağazasıyla, geleceğin alışveriş deneyimi tüketicilerle buluşturulurken, TEGV’e bağışlanan maymun NFT’lerini de bu mağazada sergiliyor.

Bu çok sevdiğimiz maymunun hikâyesini ve NFT’ye dönüşümünü LC Waikiki E-Ticaret Genel Müdürü Ömer Barbaros YİŞ’ten dinledik.

1. Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?
42 yaşındayım, evliyim ve 5 yaşında ikizlerimin babasıyım. Koç Üniversitesi İşletme ve Ekonomi çift anadal mezunuyum. Sonrasına Universitat Autonoma de Barcelona’da Ekonomik Analiz üzerine yüksek lisans ve doktora yeterlilik derecelerimi aldım. Kariyerim boyunca Turkcell ve Türk Telekom şirketlerinde pazarlama bölümlerinde görev aldım. 3 sene de yurt dışında yönetim danışmanlığı görevinde bulundum. 30’u aşkın ülkede projelere liderlik ettim. Turkcell’deki pazarlama genel müdür yardımcılığı görevim sonrasında 2020 yılında yolum LC Waikiki ile kesişti. 1 senelik ürün gruplarındaki görevlerim sonrası, son 1.5 senedir LC Waikiki e-ticaret genel müdürü olarak görevime devam ediyorum.

2. LC Waikiki’nin ikonik maymunun hikayesini bize anlatır mısınız? Bu ikon kaç yıldır LC Waikiki’nin bir parçası?
İkonik maymunumuz LC Waikiki’nin kuruluşundan itibaren markanın unutulmayan simgesi, hep bir parçamız. Şirketin Fransız kurucularından birininin tasarımı. Şirketin el değiştirmesi sonrası LC Waikiki bir Türk şirketi oluyor ama hala bu Fransız ailenin küçük bir hisse payı mevcut. 1990’lı yıllarda ikonik maymun her üründe yer alıyorken, yıllar içinde ürün çeşitliliğin artması ile beraber biraz geri plana geçerek kendini göstermeye ara veriyor. 2021 yılında online işimizde Waikikiland lansmanı ile beraber ikonik maymunumuza burada yeniden yer verdik ve online sitemizde ve uygulamamızda satılan kapsül koleksiyonlara yer vermeye başladık. Çocukluğumuzun kahramanı gerçekten çok özlenmiş. Biz bunu yaparken nasıl çocukluğumuzu hatırlayıp duygulandıysak, aynısını müşterilerimizde de gördük. Waikikiland çok başarılı bir lansman oldu.

3. LC Waikiki’nin önemli bir sembolü olan bu ikonun NFT satışından bu kadar güzel bir sonuç almayı bekliyor muydunuz? NFT üzerinden satış yapma fikri nasıl doğdu?
Bekliyorduk açıkçası çünkü çok seviliyor. Dünyada en başarılı olan NFT koleksiyonlarının ana kahramanı maymun figürleri oldu. Bunların hiçbiri de bizim ikonik maymunumuz kadar sempatik değildi. Biz ikonik maymunumuzun da bu dünyada çok başarılı olacağını düşündük ve bu işi yapmaya koyulduk. İyi ki de yapmışız diyoruz.

4. Bu proje için TEGV’i seçme nedenleriniz nelerdir?
TEGV yıllardır yaptığı projelerle eğitime çok ciddi destek veriyor. İkonik maymunumuz biz çocukların sevgilisiydi, ona da çocuklara destek olmak yakışır, bu destek de iyi bir gelecek adına eğitim için olmalı dedik. Bunu da TEGV gibi çok iyi yapan bir kurumla beraber yapma imkanımız olunca bu güzel proje ortaya çıktı.
İyilik tohumlarını çoğaltmak bizler için çok önemli. İyilik olan her yerde yeni projelerimizle olmaya devam edeceğiz. Biz paylaştıkça daha mutlu oluyoruz. TEGV’na da bize bu mutluluğu yaşama yolunda gösterdiği yol arkadaşlığı için tekrardan çok teşekkür ediyoruz.

07.09.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!