yükleniyor

P.E.N.A. PROJEMİZDE ÇEVRE VE İKLİM TEMALI PROJELER ÜRETİLECEK

P.E.N.A. PROJEMİZDE ÇEVRE VE İKLİM TEMALI PROJELER ÜRETİLECEK güneş amblemi.

Bank of America sponsorluğunda hayata geçirdiğimiz ve Projects for Environment and Nature Action (P.E.N.A.) ismini verdiğimiz projemiz ile “Geleceğimiz için harekete geç!” diyor ve çevre sorunları konusunda çözümün bir parçası olabilmek için önemli bir adım atıyoruz. 

Projemizin lansmanı 21 Nisan’da, 14 yaşındaki İklim Aktivisti Atlas Sarrafoğlu’nun da katıldığı çevrim içi bir buluşma ile gerçekleşti. Sarrafoğlu, iklim aktivisti olmaya nasıl karar verdiğini, dünyada yaşanan belirgin çevre sorunlarının neler olduğunu, diğer ülkelerdeki çevre aktivistleri ile bir araya gelme ve global gösteriler yapma hikayelerini anlatarak; çevre için bir şeylerin ucundan tutmak istenirse neler yapılabileceği konularında paylaşımlarda bulundu.

Projemiz kapsamında gönüllülerimiz ve çocuklarımız, çevre konusunda ürettiği projelerle ilham veren isimler ile buluşturmaya devam edecek. 

Bank of America ile iş birliğimiz 2021 yılında Youth Online Design Academy (Y.O.D.A.) ile başladı.

Çocuk ve gönüllülerimizin dünyanın sorunlarına çözüm üretmek için yaratıcı fikirlerini projelere dönüştürdüğü Y.O.D.A. projesinin ardından başlatılan P.E.N.A. projesinde de gönüllülerimiz, çevre ve iklim temasıyla ilgili projeler üretecek, öğrendiklerini çocuklarımızla paylaşacaklar.

Y.O.D.A. kapsamında 1000’den fazla gence ve 600’den fazla çocuğumuza problem odaklı düşünme ve proje geliştirme eğitimleri vermiştik; şimdi ise yeni bir projeye imza atmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

20.05.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!