yükleniyor

QNB Finansbank Sürdürülebilirlik Yolculuğuna Çocuklarımızla Devam Ediyor

QNB Finansbank Sürdürülebilirlik Yolculuğuna Çocuklarımızla Devam Ediyor güneş amblemi.

 

QNB Finansbank, sürdürülebilirlik ve iklim değişikliği ile mücadele çalışmalarına, Minik Eller Büyük Hayaller platformu çatısı altında Vakfımız iş birliğinde çocuklarla birlikte gerçekleştirilen 'İklim Koruyucuları Yetişiyor' projesi ile devam ediyor.

31 Mayıs’ta TEGV Midyat Öğrenim Birimimizde çocuklarımız ve gönüllülerimizin katılımı ile  basın lansmanı yapılan 'İklim Koruyucuları Yetişiyor' projesi ile çocuklarımızın gerçek yaşamlarıyla bağlantı kurmalarını sağlayarak, iklim konusunda derinlemesine düşünmeleri ve bilgi edinmeleri, tasarım odaklı düşünerek proje fikirleri ve prototipleri oluşturmaları amaçlanıyor.

Yine çocuklarımızın yaşadıkları bölgenin ve çevrenin sorunlarını tespit ederek çözüm yolları geliştirebilme becerisi, proje üretme deneyimi kazanmaları ve kalıcı öğrenmeyi pekiştirme yeteneği kazanması hedefleniyor. Proje tabanlı öğrenme sisteminin benimsendiği 'İklim Koruyucuları Yetişiyor' projemiz çocuklarımıza; ihtiyaca göre birçok farklı öğrenme ve çalışma yöntemini kullanarak yeni fikirler içeren projeler geliştirme, araştırma konusunda beceri kazanma ve yeni fikirlerin üretilip, uygulanmasına dayalı kendilerini geliştirme fırsatı sunuyor. Yeni projemiz ile Türkiye genelinde 500 çocuğa ulaşmayı planlıyoruz.

13.06.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!