yükleniyor

Renkli Kalemler 2022-2023 Güz Dönemi için Minik Gazetecilerimiz Çalışmalarına Başladı

Renkli Kalemler 2022-2023 Güz Dönemi için Minik Gazetecilerimiz Çalışmalarına Başladı güneş amblemi.

“Okuyorum Oynuyorum” Etkinliğimizin iletişim ayağı olan Renkli Kalemler Projemiz ile çocuklarımız, yaşadıkları kentin haberlerini gazete sayfalarına taşıyor.

Yapı Kredi işbirliğinde 2014 yılından beri devam etmekte olan “Renkli Kalemler” projemiz kapsamında, bugüne kadar 10 Eğitim Parkımız ve 35 Öğrenim Birimimizde toplam 548 çocuk ve 99 gönüllümüz ile 52 yerel çocuk gazetesi çıkardık.
Projemiz 2022-2023 Etkinlik Yılı Sonbahar Etkinlik Dönemi’nde, Eskişehir Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezimizde, İstanbul Ferit Aysan Eğitim Parkımızda, İstanbul Semiha Şakir, Van Erciş, Batman, Erzincan, İzmir Eşrefpaşa ve Şırnak Cizre Öğrenim Birimlerimizde büyük bir merak ve ilgiyle başladı.


Renkli Kalemler; Okuyorum Oynuyorum Eğitim Programı kapsamında çocukların edindikleri kazanımları pekiştirmek, çocukları okumaya, düşünmeye teşvik eden ve medya okuryazarlığı konusunda bilinçli bireylerin yetişmesine destek olan ve çocuklar tarafından oluşturulan bir gazete projesidir. Çocuklar bu proje sayesinde gazetecilik mesleğini yakından tanıyor, yaşadıkların şehrin kültür, sanat, spor ile ilgili haberlerini yazıyor düzenliyor, muhabir, gezi yazarı ya da araştırmacı oluyorlar. Çok eğlenceli olan bu etkinlikle çocuklar; Türkçeyi etkin kullanıyor, merak duyguları artıyor, sorumluluk, özgüven, kendimi ifade etme becerileri gelişiyor ve takım çalışmasını öğreniyorlar.

14.12.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!