yükleniyor

Renkli Kalemler Adana Gazetemiz Çıktı

Renkli Kalemler Adana Gazetemiz Çıktı güneş amblemi.

Adana Süleyman Özgentürk Öğrenim Birimimizde ki 9 çocuğumuzun 12 hafta boyunca özverili bir şekilde çalışarak çıkardığı Renkli Kalemler Gazetemizin Şenliğini, 20 Şubat’ta Seyhan Belediyesi Selmani Park Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdik. 
Velilerimizin, gönüllülerimizin, okul müdürleri, öğretmen ve yerel paydaşların katıldığı şenliğimiz büyük ilgi gördü.

Program boyunca çocuklarımız, profesyonel gazetecilerle tanışıp yerel gazete ziyareti yaparak, kendi bölgelerinde haber peşinde koştular, gazetecilik ruhunu hissetme şansı buldular. Yaşadıkları kentin dikkat çeken unsurlarını gazeteye taşıdılar, tarihi ve kültürel zenginlikleri keşfettiler ve her şeyi kendileri düzenlediler. Birime adını veren, değerli tahsisçimiz rahmetli Süleyman Özgentürk’ün oğlu, gazeteci-yazar Sn Nebil Özgentürk ile çevrim içi ortamda bir araya gelerek deneyimlerini dinlediler. Bu süre boyunca çocuklarımız muhabir oldular, köşe yazarı oldular, araştırmacı oldular…

2006 yılından itibaren Yapı Kredi iş birliği ile hayata geçirdiğimiz ‘Okuyorum Oynuyorum’ etkinliğinin bir parçası olan ‘Renkli Kalemler, Okuyorum Oynuyorum’ eğitim programımız çerçevesinde bu yıl Adana Süleyman Özgentürk Öğrenim Birimimizi takiben, Bursa, Hakkari Sihirli Çan, İstanbul Beykoz ve Kartal Semiha Şakir Öğrenim Birimlerimizdeki çocuklarımız da gazeteciliğin nasıl bir meslek olduğunu deneyimleyecekler. Çocuklarımız, danışman gazetecilerle birlikte gazetenin mizanpajı, görsel kullanımı, başlık ve haber seçimi gibi gazetenin yayına hazır hale getirilmesi süreçleriyle ilgili çalışmalar yapacak.

09.03.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!