yükleniyor

Renkli Kalemler Etkinliğimiz Kapsamında Çocuklarımız Usta Gazetecilerle Bir Araya Geliyor

Renkli Kalemler Etkinliğimiz Kapsamında Çocuklarımız Usta Gazetecilerle Bir Araya Geliyor güneş amblemi.

Yapı Kredi işbirliğinde 2014 yılından beri devam etmekte olan “Renkli Kalemler” projemiz kapsamında minik muhabirlerimiz usta gazetecilerle bir araya geldi.

Bugüne kadar 10 Eğitim Parkımız ve 35 Öğrenim Birimimizde toplam 548 çocuk ve 99 gönüllümüz katılımı ile gerçekleştirdiğimiz Renkli Kalemler projemizin 2022-2023 Sonbahar Etkinlik Dönemi devam ediyor.

Okuyorum Oynuyorum Eğitim Programı kapsamında çocuklarımızın edindikleri kazanımları pekiştirmek, onları okumaya, düşünmeye teşvik ederek medya okuryazarlığı konusunda bilinçlenmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz projemiz kapsamında çocuklarımız yıllarını gazetecilik mesleğine vermiş usta isimlerle bir araya gelmeye devem ediyor.

İstanbul Bakırköy Ferit Aysan Eğitim Parkımızdaki minik gazeteciler Milliyet Gazetesini gezdiler ve gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı ile bir araya geldiler ve gazetenin yayımlanma süreciyle ilgili bilgi aldılar. Gezileri sırasında çocuklarımız Haber Müdürü Pınar Aktaş eşliğinde gazetenin tüm departmanlarını gezerek bilgi edindiler. Aktaş ayrıca çocuklarımıza Kanal D stüdyolarını ve Demirören Medya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini gezdirdi. Renkli Kalemler projemiz kapsamında İstanbul Bakırköy Ferit Aysan Eğitim Parkımızdaki minik muhabirler Gazeteci Ahu Özyurt ile de buluştular.

Batman Öğrenim Birimi’nde ise çocuklarımız Savaş ve Foto Muhabiri Çoşkun Aral ve Batman’ın deneyimli gazetecilerinden Arif Arslan ile bir araya geldi.

Çocuklarımızın hazırladığı haberlerle yayınlanacak olan Renkli Kalemler gazetelerimizin çalışmaları Eskişehir Atatürk Eğitim Parkı Ali Numan Kıraç Etkinlik Merkezimizde, İstanbul Ferit Aysan Eğitim Parkımızda, İstanbul Semiha Şakir, Van Erciş, Batman, Erzincan, İzmir Eşrefpaşa ve Şırnak Cizre Öğrenim Birimlerimizde hızla devam ediyor.

Bu süreçte çocuklarımızın çalışmalarına katkı sunan tüm gazetecilere, gönüllülerimize ve destekçimiz Yapı Kredi Bankasına çocuklarımız adına teşekkürlerimizi sunarız.

19.01.2023
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!