yükleniyor

Runtalya Maratonu’nda 415 Çocuğa Ulaştık!

Runtalya Maratonu’nda 415 Çocuğa Ulaştık! güneş amblemi.

3 Mart 2024 tarihinde Antalya'da düzenlenen 16. Runtalya Maratonu'nda "TEGV ile Hayaller Peşinden Koşmaya Değer" sloganıyla yürüttüğümüz kampanyada; 96 koşucu ve 791 bağışçımızın desteğiyle 415 çocuğumuza nitelikli eğitim desteği sağlayabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

TEGV Antalya Suna-İnan Kıraç Eğitim Parkı'ndaki gönüllüler, hem maratona katılarak hem de parkurda koşuculara destek vererek anlamlı bir katkıda bulundular. Bu sayede toplanan bağışlarla Türkiye'nin dört bir yanındaki çocuklar, bilişim, okuma, matematik, fen, sanat ve İngilizce gibi altı ana dalda çeşitli etkinliklerle tanışma imkânı bulacaklar. Ayrıca TEGV'in atölyelerinde 3D baskı cihazlarından robot kitlerine, kodlama platformlarından elektronik devre kartlarına kadar uzanan bir yelpazede yeni nesil öğrenme imkânlarıyla da buluşacaklar. Bu sayede çocuklar, geleceğe dair becerilerini geliştirme ve potansiyellerini keşfetme şansı yakalayacaklar.

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir" kampanyamızla adımlarını nitelikli eğitim desteğine dönüştüren, TEGV adına maratona katılan tüm koşucularımıza ve bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

02.04.2024
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!