yükleniyor

Sağlıklı Yaşam için Hijyenin Önemi!

Sağlıklı Yaşam için Hijyenin Önemi! güneş amblemi.

Dünya Hijyen Günü, her yıl tüm dünyada 16 Aralık tarihinde, sağlık ve hijyen konularına odaklanarak toplumları bilinçlendirmeyi hedefleyen uluslararası bir gündür. Bu gün, temizlik alışkanlıklarının teşvik edilmesi, sağlığın korunması ve bulaşıcı hastalıkların önlenmesi amacıyla dünya genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanır.
2011 yılından bu yana Domestos’un desteğiyle Türkiye'nin dört bir yanında yüz binlerce çocuğumuza, yaşamsal önemi bulunan hijyen konusunda bilinçlendirmeyi ve küçük yaşlarda hijyen alışkanlıkları kazandırmayı hedefledik. Halen tüm eğitim parkı ve öğrenim birimlerimizde Eğlen, Öğren, Hijyen etkinliğine çocuklarımızın katılımıyla devam ediyoruz.
Hazırlanan eğitim programı sayesinde; çocuklara, hastalıklara neden olan mikrop türlerini ve bulaşma yollarını öğreterek, hijyen önlemleri konusunda geniş bilgi sahibi olmalarını ve düzenli hijyen alışkanlıkları kazanmalarını sağlıyoruz.
Covid-19 ile birlikte değişen hayatlarımızda hijyenin önemini bir kez daha anladık. Türkiye'nin dört bir yanındaki TEGV etkinlik noktalarında, 'Eğlen, Öğren, Hijyen' projesi kapsamında gönüllülerimizin desteği ile eğitimlerimize devam ediyoruz. Böylece çocukların, hastalıklara neden olan mikrop türlerini ve bulaşma yollarını öğrenerek, hijyen önlemleri konusunda daha geniş bilgiye sahip olmalarını ve düzenli hijyen alışkanlıkları kazanmaları yönünde çalışıyoruz.

12.02.2024
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!