yükleniyor

Sakaryalı Çocuklarımıza Müjde

Sakaryalı Çocuklarımıza Müjde güneş amblemi.

Etkinliklere başladığı 2012 yılından bu yana 500’e yakın gönüllümüzün desteği ile yaklaşık 10 bin çocuğa ulaştığımız Sakarya Nirun Şahingiray Öğrenim Birimimizde Tasarım ve Beceri ile Düşler Atölyelerimiz 8 Haziran Çarşamba günü düzenlenen törenle açıldı. 

Törene; Serdivan Belediye Başkan Yardımcısı Selvet Karaoğlu, Serdivan İlçe Milli Eğitim sosyal Etkinlikler Şube Müdürü Halil Dursun, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Levend Kılıç, değerli bağışçımız merhum Nirun Şahingiray’ın ailesinden Haldun Şahingiray, Ömer Bilgin ve İdil Bilgin, çocuklarımız, gönüllülerimiz ve çalışanlarımız katıldı.

 “Şahingiray ailesi olarak TEGV’e teşekkür ediyoruz”

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Levend Kılıç’ın açılış konuşmasını yaptığı törende Haldun Şahingiray, ailesi adına konuşarak; “Nirun Şahingiray memleketimizin kalkınması için üç şart var demişti: “Eğitim, eğitim, eğitim”. Bu idealine yine onun en çok güvendiği kuruluş olan TEGV sayesinde kavuştu. İdealleri Türkiye’nin birçok bölgesine gerek eğitim birimleriyle gerek Ateşböcekleri ile yayıldı. Yarının gençleri olacak olan birçok çocuk var burada. Bugün 100 tane, yarın 1000 tane giderek çoğalıyor. Nirun Şahingiray’ın hayatı boyunca çalıştığı her şeyini TEGV’e ve onun pırıl pırıl çocuklarına bırakması, aramızdan ayrıldıktan sonraki dönem için de ne kadar doğru bir karar aldığını görmek hepimize mutluluk veriyor. Gurur duyuyoruz. Bu vesileyle de TEGV’e, Şahingiray ailesi olarak da teşekkür ediyoruz.” dedi.

Şahingiray Ailesi’nden konuşma yapan Ömer Bilgin, Nirun Şahingiray’ın alçakgönüllü kişiliğinden bahsetti. Ailenin genç jenerasyonundan İdil Bilgin ise Nirun Dayısının çocuklara verdiği öneme değinerek anılarını anlattı. İdil Bilgin sözlerini; “Nirun Dayımın çocuğu yoktu. Biz aile olarak bu duruma çok üzülürdük. Ancak görüyorum ki TEGV sayesinde artık Nirun Dayımın binlerce çocuğu var” diyerek bitirdi.

Tasarım ve Beceri Atölyelerimizde 8-14 yaş arasındaki çocuklarımıza kodlamadan robot kitlerine, 3D baskı cihazından elektronik devre kartlarına kadar birçok farklı alanda yeni nesil öğrenme imkânı sunuyoruz. Düşler Atölyelerinde ise çocuklarımızın sanatın temel kavramlarıyla tanışmalarını ve sanata ilgi duymalarını, şablon uygulamalardan uzak, farklı konular, malzeme ve uygulama biçimleri hakkında bilgi edinmelerini, ardından kendi yapabilecekleriyle ilgili keşiflerde bulunmalarını ve hakkında bilgi edinebilecekleri sanatçı ve eserlerini tanımalarını hedefliyoruz. 

05.07.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!