yükleniyor

Spor Faaliyetlerimiz

Spor Faaliyetlerimiz güneş amblemi.

 

“Bir Çocuk Değişsin, Türkiye Gelişsin” Kampanyamızla Maratonİzmir’ deydik

17 Nisan Pazar günü, bu yıl ilk kez deneyimlediğimiz  Maraton İzmir’de yerimizi aldık. “Bir Çocuk Değişsin, Türkiye Gelişsin” diyerek katıldığımız maratonda adımlarımızı, 6 Kurum, 56 koşucu, gönüllülerimiz ve çalışanlarımız ile birlikte attık. 

200  çocuğun bir yıllık eğitim desteğinin karşılanması için başlatılan kampanya, 2 Mayıs 2022 akşamı son buldu ve toplanan bağışla hedefimizi aşarak 507 çocuğumuzun daha bir yıllık eğitim desteği almasına olanak sağladık. 

 

Sağlıkçılar ve Eğitim Dostları, Prof. Dr. Tolga Köroğlu Anısına Eğitim İçin Koştu

Tüm dünyada aynı anda koşulan Wings for Life World Run 2022’ye, İstanbul, Ankara ve İzmir’den bir grup eğitim dostu ve sağlıkçı, vefat eden meslektaşları Prof. Dr. Tolga Köroğlu anısına başlattıkları bir kampanya ile katıldı. 

Prof. Dr. Gürsu Kıyan öncülüğünde, vefat eden meslektaşları Prof. Dr. Tolga Köroğlu anısına başlatılan kampanya ile; bir grup sağlık çalışanı ve Dr. Tolga Köroğlu’nun adını yaşatmak isteyen dostları, İzmir’de düzenlenen, Ankara ve İstanbul’da ise sanal olarak koşulan Wings for Life World Run kapsamında 8 Mayıs Pazar günü, çocuklarımız için koşarak bağış topladı. Toplanan bu bağışlarla İzmir Çiğli Eğitim Parkımızda Tasarım ve Beceri Atölyesi açılması hedefleniyor. 

8-14 yaş arasındaki çocuklarımız için kurduğumuz Tasarım ve Beceri Atölyeleri, çocuklarımıza 3D baskı cihazından robot kitlerine, kodlama platformlarından elektronik devre kartlarına uzanan bir yelpazede yeni nesil öğrenme imkânı sunuyor. Çocukları problem çözme, yaratıcılık, eleştirel düşünme ve teknolojik iletişim konularında geliştiren tasarım ve beceri atölyeleri eğlenceli olduğu kadar multi-disipliner bir öğrenme modeli olarak kabul ediliyor. MEB’in 2023 vizyonu ile uyumlu olarak ilkini 2018 yılında kurduğumuz Tasarım ve Beceri Atölyelerimiz ikisi mobil olmak üzere toplam 23 noktada faaliyet gösteriyor.

Siz de 22 Mayıs tarihine kadar devam edecek olan bu anlamlı kampanyaya katkıda bulunmak isterseniz linki tıklayınız;

https://fonzip.com/tegv/kampanya/profdrtolgakorogluanisinagbh

 

Eğitim İçin Everest'e

Hürriyet Gazetesi Seyahat Eki ve nerdesinbahar.com blog adresinin yazarı Bahar Gündoğdu, çocuklarımız için Everest Base Camp’e yürüdü. 

Kendisini “Gezerken öğrenen, öğrenirken eğlenen, yaşadığı anın kıymetini bilen” biri olarak tanımlayan Gündoğdu, 19 Nisan – 6 Mayıs 2022 tarihleri arasında maceralarına bir yenisini daha ekledi; üstelik bu seyahatini bir iyilik hareketine dönüştürmek ve farkındalık yaratmak için tırmanışını Vakfımız çocukları için yaptı ve 10 çocuğumuza eğitim desteği sağladı. 

Severek okuduğumuz yazar Bahar Gündoğdu’nun Everest anılarına yer verdiği yazısına ulaşmak için tıklayınız;

https://www.hurriyet.com.tr/seyahat/bu-kez-kendi-sinirlarimi-bile-asiyorum-42049512

20.05.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!