yükleniyor

Tasarım ve Beceri Atölyesi ile Düşler Atölyesi Açılışlarımız

Tasarım ve Beceri Atölyesi ile Düşler Atölyesi Açılışlarımız güneş amblemi.

Kasım ayı İzmir, Erzincan ve Mersinli çocuklarımızı atölyelerimiz ile buluşturduğumuz keyifli bir ay oldu. İzmir Çiğli Eğitim Parkı ve Mersin Öğrenim Birimimizde Tasarım ve Beceri Atölyesi, Erzincan Öğrenim Birimimizde ise Tasarım-Beceri ve Düşler Atölyesi açılışlarımız gerçekleşti.

İzmir Çiğli Eğitim Parkı Tasarım ve Beceri Atölyemiz Açıldı

2019 yılında hayata veda eden ve çocuk yoğun bakım uzmanı olan Prof. Dr. Tolga Köroğlu adına İzmir Çiğli Eğitim Parkımızda yaptırılan “Tasarım ve Beceri Atölyesi” 27 Kasım Pazar günü gerçekleşen törenle açıldı. Köroğlu adına yapılan atölyenin açılışına İzmir Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Nihal Demir Çoban, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı Ahmet Altan, eğitim gönüllüsü Prof. Dr. Gürsü Kıyan, Prof. Dr. Tolga Köroğlu’nun eşi Dr. Özge Altun Köroğlu, Genel Müdürümüz Sait Tosyalı, Mütevelli Heyeti Üyemiz Efe Aydan ile veli, gönüllü ve çocuklarımız ile basın mensupları katıldı.

Törende konuşan İzmir Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Nihal Demir Çoban Vakfımızın Tasarım ve Beceri Atölyesi ile çocuklara sağladığı eğitimde fırsat eşitliğine değindi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı Ahmet Altan ise konuşmasında vakfımızın sunduğu hizmetlerle çocukların yeni bakış açıları kazandığına vurgu yaptı. Genel Müdürümüz Sait Tosyalı “Bu atölyelerde çocuklarımız teknolojiye dokunuyor ve eğlenerek öğreniyorlar. 3D yazıcılarla robotlar yapacaklar ve kodlamayı öğrenecekler. Atölyemizde çocuklarımız yetiştikçe rahmetli Tolga Hocamızın da huzur içinde olacağına inanıyorum.” dedi ve açılışa katılanlara teşekkürlerini sundu. Prof. Dr. Tolga Köroğlu’nun arkadaşı Prof. Dr. Gürsü Kıyan, Köroğlu ile olan hatıralarından bahsederek başladığı konuşmasında; “Doktorluk bilgi, teknoloji gerektiren bir meslek. Aynı zamanda mesleğe kendinizi vakfetmeniz gerekiyor. Tolga iyi bir doktordu. Teknolojiye merakı vardı. Çocuklarla geçmiş yaşamı ve teknoloji merakını düşündüğümüzde onun adının böyle bir atölyede yaşatılması bizim için yapılacak en doğru şeydi.” sözlerine yer verdi. Prof. Dr. Tolga Köroğlu’nun eşi Dr. Özge Altun Köroğlu ise “Tolga çocuk yoğun bakım uzmanıydı. Ben de yeni doğan yoğun bakım uzmanıyım. Ege Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapıyorum. Bilim, teknoloji ve çocuğun Tolga’nın en önem verdiği şeyler olduğunu herkes bilir. Bu şekilde isminin yaşatılacak olması sebebiyle bu projede emeği geçen başta Gürsü ağabeyim olmak üzere herkese ailesi olarak çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız” şeklinde konuştu. Açılış töreninde bizleri yalnız bırakmayan Mütevelli Heyeti Üyemiz Efe Aydan ise atölyenin Prof. Dr. Tolga Köroğlu’nun bilim adamı kişiliğine uygun olduğuna vurgu yaparak, “Emeği geçen herkese, tüm bağışçılara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Vakfımız ve İzmirli çocuklarımız için büyük öneme sahip bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan dostlarımıza, gönüllülerimize ve bağışçılarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Erzincanlı çocuklarımız Tasarım-Beceri ve Düşler Atölyelerine Kavuştu

Erzincan Öğrenim Birimimizde Lloyd Register Foundation desteği ile kurulan, “Tasarım ve Beceri Atölyesi” ile Mütevelli Heyeti Üyemiz Ulvi Kocailik ve ailesinin destekleriyle kurulan “Düşler Atölyesi” 12 Kasım Cumartesi günü gerçekleşen törenle açıldı. Törene, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, eğitim gönüllümüz ve Mütevelli Heyeti Üyemiz Ulvi Kocailik, bağışçımız Oya Kocailik ile ailesi, Genel Müdürümüz Sait Tosyalı ile velilerimiz, gönüllülerimiz, çocuklarımız ve basın mensupları katıldı.

Kamu yararına teknoloji, mühendislik ve bilim alanlarında faaliyet gösteren dünya çapında bir kuruluş olan Lloyd's Register Foundation (LRF) tarafından sağlanan fonla daha önce Erzincan ve Siirt Kurtalan Öğrenim Birimlerimizde de Tasarım ve Beceri Atölyeleri kurulmuştu. Yine aynı fonun desteği ile bir Ateşböceği Öğrenim Birimimiz Tasarım ve Beceri Atölyesi ekipmanları ile donatılarak tematik hale dönüştürülmüştü.

Düşler Atölyemizin yenilenmesi için bağış yapan Kocailik Ailesi ise daha önce İzmir’deki Balçova ve Eşrefpaşa Öğrenim Birimlerimizdeki kütüphanelerimizi ve İstanbul Ferit Aysan Eğitim Parkımızdaki çok amaçlı salonumuzu yenilemişti. Bunun yanı sıra yaptıkları bağışlarla yüzlerce çocuğumuzun eğitimlerini desteklediler. Mütevelli Heyeti Üyemiz Ulvi Kocailik liderliğinde 2020 yılının Ekim ayında gerçekleştirilen TEGV Golf turnuvasına yaklaşık 80 sporcu katılmış ve toplanan bağış sayesinde İstanbul Kartal ile Bursa Öğrenim Birimlerimize Tasarım ve Beceri Atölyeleri kurulmuştu.


Mersin Öğrenim Birimi Tasarım ve Beceri Atölyemiz Açıldı

Mersin Öğrenim Birimimize Yapı Kredi’nin desteğiyle kurulan “Tasarım ve Beceri Atölyesi” 30 Kasım Çarşamba günü gerçekleşen törenle açıldı. Öğrenim Birimi sayesinde eğitimde fırsat eşitliği yakalayan ve birçok alanda yaratıcılıklarını geliştiren çocuklarımız, Mersin Tasarım ve Beceri Atölyesi’nde de bilgi teknolojileri ile tanışarak bu imkandan diledikleri gibi yararlanabilecek.

Gerçekleştirilen törene, Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Duman, Mersin Öğrenim Birimimizin işletme giderlerini karşılayan Türk Çağdaş Sanatının öncü isimlerinden Halil Altındere, geliri Vakfımıza bağışlanan ‘Dünya İçin Koşan Adam’ kitabının yazarı Süreyyya Evren, Mütevelli Heyeti Üyelerimiz Prof. Dr. İlter Turan ve Ahmet H. Uysal, İş Geliştirme Müdürümüz İpek Uralcan, çalışanlarımız, veli, gönüllü ve çocuklarımız ile basın mensupları katıldı.

Açılış töreninin ardından “Dünya İçin Koşan Adam” kitabının yazarı Süreyyya Evren, artırılmış gerçeklik teknolojisi ile kitap sayfalarını hareketlendiren Halil Altındere ve kitabın ilham kaynağı 7 Günde 7 Kıtada 7 Maraton koşacak olan Mütevellimiz Ahmet H. Uysal çocuklara kitap hediye ettikleri bir imza etkinliği gerçekleştirdiler.

13.12.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!