yükleniyor

TEGV Benim için Müziğin Yani Hayatın Başladığı Yer

TEGV Benim için Müziğin Yani Hayatın Başladığı Yer
  • Damla Dindoruk

Kişiliğin, değerin, sanatın, insanların ayrı düşüncelerde olduğu fakat bir arada olduğunu gösteren yer. TEGV’de keman’a dokunduğumda küçücüktüm, 8 yaşındaydım. Burası samimi sıcak bir aile ortamı, herkesin birbirine sevgiyle ve umutla baktığı bir yerdi. Sanatsal etkinliklere ilgili olduğumu biliyordum, fakat yeteneğim olduğunu bilmiyordum. Burada başladı her şey. Keman çalmaya, dans etmeye, tiyatro kulübünde yer almaya, müzik dinlemeye ve yapmaya başladım. İlk kemanı elime aldığımda küçücük parmaklarım tedirgindi. İlk notam, ilk çalmayı öğrendiğim şarkı dün gibi aklımda. Yıllarca burada her gün yeni şeyler öğrendim. Kişi olmayı, özgüvenli olmayı, insanlığın değerini ve daha nicelerini. Gönüllü ablalarım ve abilerim gözlerimin içine bakar iyi yerlere geleceksin derlerdi. Daha ne kadar iyi hissedebilirdim ki…

Yıllar geçti ve hayatım tamamen müzik olmaya başlamıştı. Bir meslek değil bir yaşam olarak müzik benliğimdeydi artık ve bunu sadece ben değil TEGV sağlamıştı. En büyük destekçim bana yıllarını, vaktini ayıran, her ders onu yaramazlıklarımla çileden çıkarsam da asla gülümsemesini ve sabrını esirgemeyen, emeğini asla ödeyemeyeceğim gönüllü ablam Zuhal abla ve birim sorumlusu değerli Aysel ablamdı. Burası bana ailem kadar huzur veriyordu. Yıllar geçti ve o küçük parmaklar büyüdü. Güzel sanatlar lisesi müzik bölümü kazandım. Keman eğitimime burada devam ettim. Yaşım büyüdükçe daha da ilerledim, keman alanında çeşitli konserlerde görev aldım. 4 sene sonunda liseyi bitirip Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik bölümünü kazanıp eğitimime burada devam ettim.

TEGV ile tanışalı seneler oldu ve her kemanı elime alışımda mutlaka bütün anılarım gözümün önünden geçiyor. Eğitim gönüllüleri bir kurs yeri değil, hayatınızı keşfedebileceğiniz, her yeni gün umutla dolacağınız, hayatta her şeyi yaşayıp güzel anılar bırakabileceğiniz bir vakıf. TEGV, şu an hayatım olan müzikle beni tanıştırdığın için sana birçok minik parmak ve minik yürek gibi ben de minnettarım. Hayatımın her anında her konsere çıktığımda, o sıcacık mis gibi reçine kokan etkinlik odalarını, o güzel gülen insanları hatırlattığın için teşekkürler TEGV.

Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!