yükleniyor

TEGV Çocukları Hayal Gücü Ödülleri’ni Tasarladı!

TEGV Çocukları Hayal Gücü Ödülleri’ni Tasarladı! güneş amblemi.

Merak ve beceri ile üretilmiş, hayal gücünden ilham alan kişi, kurum ve eserlerin görünürlüğünü artırmak ve desteklenmesini sağlamak için bu sene ikincisi düzenlenen Hayal Gücü Ödülleri’nde TEGV çocuklarının renkli hayal dünyaları ödül tasarımlarının ilham kaynağı oldu!

Hayal Gücü Ödülleri'nin ikincisi, 20 Ocak 2024 tarihinde Akbank Ana Sponsorluğunda Sabancı Center'da gerçekleşti. Bu yılın ödüllerinde, bilim ve sanat alanlarına odaklanmakla kalmayıp, hayatın her alanında karşımıza çıkan sıra dışı hikâyelere yer verildi. Bu ödüller, olmayanı olduran, hayatı şaşırtan ve sosyal girişimcilikte fark yaratan projeleri kutlamakla kalmayıp, aynı zamanda herkesin içinden çıkan eşsiz hikâyelere de vurgu yaparak, ilham kaynağı oldu.
Deprem bölgesinde faaliyetlerini sürdüren 4 TEGV Ateşböceği Öğrenim Birimimizin yapım ve işletme sponsoru olan eğitim dostumuz MediaMarket’in, ‘çocuklar için değil, çocuklar ile birlikte’ felsefesiyle yola çıkarak, hayal gücünün ve yaratıcılığın önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen Hayal Gücü Ödülleri'ne 'ilham veren sponsor' olarak destek verdi. Hayal Gücü Ödülleri’nin araştırma, icra ve seçici kurullarında birçok farklı alandan uzmanın yanı sıra 9-21 yaş arasındaki 11 çocuk ve genç bulunmaktadır.Hayal Gücü Ödülleri, MediaMarkt ile yürüttüğümüz "Eğitimle Daha İyiye" projesi kapsamında TEGV çocukları tarafından tasarlandı. Sanat, hayat, bilim ve sosyal girişim alanlarında özgün ve umut veren proje ve ürünlere verilen ödüller, nitelikli eğitimle buluşturduğumuz TEGV çocuklarının fikir ve tasarımlarıyla eşsiz birer esere dönüştü. Çocukların sanatsal becerilerini arttırmayı, sanata yönelik olumlu tutum kazanmalarını, sanat yoluyla iletişim ve takım çalışması gibi becerilerini geliştirmeyi hedefleyen etkinliklerin gerçekleştirildiği Düş Gezgini Ateşböceğimiz, Malatya’da bulunduğu okuldaki çocuklarımızla düzenlenen atölyede renkli tasarımlara ve eğlenceli anlara ev sahipliği yaptı.
İstanbul Zeyrek Öğrenim Birimi’nden çocuklar ve gönüllüler, Ateşböceğindeki çocukların tasarım sürecine dahil oldukları ödülleri, sahnede takdim ederek ödül törenine katılım sağladılar. Bu anlamlı projenin hayata geçirilmesinde katkı sağlayan MediaMarkt Türkiye’ye teşekkürlerimizi sunarız.

12.02.2024
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!