yükleniyor

TEGV Gaziosmanpaşa Öğrenim Birimi Açıldı!

TEGV Gaziosmanpaşa Öğrenim Birimi Açıldı! güneş amblemi.

Kuruluşumuzdan bu yana, Cumhuriyet'in temel ilkelerine sahip, donanımlı ve nitelikli bireyler yetiştirmeyi amaçlayan vakfımız, önemli bir adım atarak İstanbul Gaziosmanpaşa'da yaşayan çocuklarımız için 21 Aralık Perşembe günü TEGV Gaziosmanpaşa Öğrenim Birimimizi açtık.

180 metrekare kapalı alana sahip olan Öğrenim Birimimizde, yılda 1500 çocuğa nitelikli eğitim sunmayı hedefliyoruz. Öğrenim Birimimizde, Okuma Adası, Etkinlik Odası, Umuda Pedal Derneği’nin sponsorluğuyla hazırlanan Tasarım ve Beceri Atölyesi, ayrıca Arup Mühendislik'in destekleriyle oluşturulan Düşler Atölyesi de bulunmaktadır.

Açılış törenimize TEGV Yönetim Kurulu Başkanı M. Özalp Birol, TEGV Mütevelli Heyet Üyeleri Prof. Dr. İlter Turan, Dr.İur Ender Özeke, Emine Çakıroğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Özinci, TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, çevre okul yöneticileri ve öğretmenleri, TEGV çalışanları ile veliler, gönüllüler, çocuklar ve basın mensupları katıldı.

Açılışta konuşan TEGV Yönetim Kurulu Başkanı M. Özalp Birol, yeni öğrenim biriminin İstanbul'a ve ülkemize hayırlı olmasını dileyerek şunları söyledi:

"TEGV olarak, 2023 yılı bitmeden, Cumhuriyetimizin 100. yılında, yeni bir öğrenim birimimizi daha açmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. TEGV Gaziosmanpaşa Öğrenim Birimimiz, temel eğitime destek verebilmek için, çalışmalarını, Milli Eğitim Bakanlığı ve bağlı kurumlarıyla iş birliği ve eşgüdüm içinde sürdürecektir. Biz, TEGV olarak, her zaman olduğu gibi, çocuklarımızın akılcı, sağduyulu, özgüven sahibi, düşünen, sorgulayan, kendi iç yaratıcılığını harekete geçirebilen, barışçı, farklı düşünce ve inançlara saygılı, insan ilişkilerinde cinsiyet, ırk, din, dil farkı gözetmeyen, mutlu bireyler olarak yetişebilmeleri için, var gücümüzle çalışıyoruz. Çok kısa bir süre önce; 6 Kasım’da, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde, TEGV Diyarbakır Bank ABC Öğrenim Birimimizi ve hemen ardından da 18 Kasım’da, Ege Bölgesi’nin ikinci büyük şehri olan Denizli’de, TEGV Ayten–Maksut Çavdar Denizli Öğrenim Birimimizi açtık. Şimdi de 21 Aralık’ta, yani bugün, sizlerleyiz ve hep birlikte, TEGV Gaziosmanpaşa Öğrenim Birimimizin açılışını yapıyoruz. TEGV Gaziosmanpaşa Öğrenim Birimimizin, bulunduğu ilçe Gaziosmanpaşa’ya, İstanbul’a ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz."

TEGV Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Özinci, törende yaptığı konuşmada çocukları teknolojiyle buluşturmanın önemine değinerek sözlerine şöyle devam etti:

"Dünyada ileri bir seviyeye gelmek için teknoloji lazım, bilgi toplumu olmamız lazım. Bu şekilde güçlü olabiliriz. Bunun için de ne yapacağız her yerde olan çocuklarımızı eğiteceğiz. Onları eğittiğimiz zaman çocuklarımız teknolojiye yaklaşıyorlar, bilgi toplumu yeteneklerini öğreniyorlar. TEGV Gaziosmanpaşa Öğrenim Birimimizi açtığımız için çok mutluyum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum."

2023 yılında Denizli ve Diyarbakır'da 2 öğrenim birimi ile deprem bölgesinde 15 konteyner kent öğrenim birimi açtık. Gaziosmanpaşa Öğrenim Birimimizi de ekleyerek, sadece bu yıl içinde 18 yeni öğrenim birimimizi çocuklarımızla buluşturduk.

Gaziosmanpaşalı çocuklarımıza umut olmaktan ve onları nitelikli eğitimle buluşturarak kendilerini geliştirdikleri aydınlık bir geleceğe hep birlikte taşımaktan mutluluk duyuyoruz.

12.01.2024
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!