yükleniyor

23. Geleceğe Bakış Toplantımızda Bir Aradaydık!

23. Geleceğe Bakış Toplantımızda Bir Aradaydık! güneş amblemi.


Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Geleceğe Bakış Toplantısı’nın 23’üncüsünü 7-9 Ağustos 2023 tarihlerinde Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleştirdik. Pandemi nedeniyle üç yıldır çevrim içi düzenlenen toplantımızı yeniden yüz yüze gerçekleştirmenin heyecanını yaşadık. Türkiye’nin dört bir yanındaki TEGV çalışanlarının bir araya geldiği toplantıda yıl içerisinde yapılan, gelecekte yapılması planlanan çalışmalarımız, iyi örnekler ve ilham veren hikayeler paylaşıldı. Deprem bölgesinde kurduğumuz Konteyner Kent TEGV Öğrenim Birimleri’nde istihdam edilen yeni ekip arkadaşlarımızın da aramızda olduğu toplantımız yaklaşık 150 kişilik katılımla gerçekleşti.

TEGV Yönetim Kurulu Başkanımız M. Özalp Birol, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “2023, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında, 28’inci yılımız sürerken, sayısı 3.100.000’i aşkın çocuğumuzun hayatına dokunmuş olmak da hepimiz için gurur vesilesi. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında hayata geçen Cumhuriyet’in Yüzleri projemiz ise bir başka haklı gururumuz. TEGV olarak küresel teknolojileri başarıyla kullanıyor, hibrit modellerle artık daha fazla çocuğumuza ulaşıyoruz. Çalışmalarımız eğitim dünyası ve Millî Eğitim Bakanlığı tarafından izleniyor, örnek alınıyor. Bu çerçevede verimli iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. Uyumlu çalışan çok nitelikli bir yönetim kurulumuz, profesyonel yönetimimiz ve sizlerin de en önemli parçası olduğunuz harika bir ekibimiz var. Bu yüzdendir ki, 6 Şubat’ta 11 ilimizde yaşadığımız ve hepimizi çok üzen büyük depremden hemen sonra TEGV olarak Ateşböceklerimizle hemen o bölgeye intikal edebildik ve hemen çalışmaya başlayabildik. Halen, cansiperane çalışan sizlerle, bölge insanımıza ve çocuklarımıza sosyal ve duygusal afet sonrası etkinlik programımıza uygun etkinliklerle hizmet vermeye devam ediyoruz. Onların temel ve acil ihtiyaçların karşılanması ve eğitimin devamlılığının sağlanması için çalışıyoruz. İlk defa konteyner kentlerde öğrenim birimleri kuruyoruz. Deprem sonrasında, çok sayıda yeni ulusal ve uluslararası bağışçımız oldu. Destek aldığımız yurtdışı fonlarının sayısı arttı. Yani, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na gönül veren insanlar olarak, sayısı 100 bine yaklaşan çok değerli gönüllülerimizle, Cumhuriyetin Yüzleri olarak Türkiye için çok çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.”

Genel Müdürümüz Sait Tosyalı, konuşmasında; TEGV’in kurumsallaşma, sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüm üzerine kurulu 2022-2024 Stratejik Planı’ndan bahsederken, 6 Şubat’ta yaşanan deprem sonrasında yapılan ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili ise şunları söyledi: “Depremin yaralarını sarmak, bölgedeki çocuklarımızın yanında olmak için ilk günden itibaren harekete geçerek gezici öğrenim birimimiz olan Ateşböcekleri filomuzu bölgeye yönlendirdik. O günden bugüne deprem bölgesindeki çalışmalarımızı yenilerini ekleyerek sürdürüyoruz. Sponsorlarımızın destekleriyle, yapımları tamamlanınca sahada olmasını planladığımız yeni Ateşböceklerimiz de yakın zamanda bu umut filosuna katılıyor olacak. Konteyner kentlerde proje ekiplerimizin büyük emekleriyle kurduğumuz TEGV Konteyner Kent Öğrenim Birimleri için de oldukça heyecanlıyız. Bölgede yaşayan ve depremden etkilenen vatandaşlarımızdan istihdam ettiğimiz öğrenim birimi yöneticileri ve kentlerdeki gönüllülerin destekleriyle bu birimlerin çocuklar için çok kıymetli kazanımlar sunacağına eminiz. Bunun yanında sene başında planladığımız projelerimizi, Yönetim Kurulumuzun çizdiği vizyon ve ekiplerimizin katılımı ile hazırlanan stratejik hedeflerimiz ve değerlerimiz doğrultusunda hayata geçirmeye devam ediyoruz. Güvenilirlik, gönüllülük ve dayanışma, yenilikçilik, farklılıklara saygı ve sorumluluk değerlerimizin ışığında; Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Türkiye’nin her yanında aydınlık yarınları yaratmak için Cumhuriyetin Yüzleri olarak üstümüze düşen sorumluluğumuzun farkındayız.”

12.09.2023
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!