yükleniyor

ISO27001:2022 Sertifikası ile Kurumsallaşma Yolunda Bir Adım Daha!

ISO27001:2022 Sertifikası ile Kurumsallaşma Yolunda Bir Adım Daha! güneş amblemi.

Özverili bir çalışmanın sonucunda Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından belirlenen standartlar doğrultusunda detaylı ve titiz bir denetim sürecinden geçtikten sonra ISO 27001:2022 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) sertifikasını almaya hak kazandık.
2021 yılında edindiğimiz ISO 9001:2015 belgesinden sonra, ISO 27001:2022 sertifikasını 2022’de güncellenen standartlarla alan ilk sivil toplum kuruluşu olma özelliğini taşıyoruz.
ISO 27001:2022 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) belgelendirilmesini Vakıf Genel Müdürlüğümüz, Tekirdağ Fibria, Çorlu Aysel Öğücü - Lila, İstanbul Zeyrek ve Rotary-1 Ateşböceği Öğrenim Birimlerimizi kapsayacak şekilde bünyemize kattık.
Denetimi gerçekleştiren Türk Loydu Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri A.Ş. Baş Denetçisi Gizem Adlığ, belgelendirme süreci ile ilgili şunları ifade etti:
“Birçok denetim gerçekleştirmiş olan denetim ekibimiz için, ISO 27001 Bilgi Güvenliği denetimi, hepimiz için oldukça keyifli ve özel bir deneyim oldu. TEGV’in profesyonel kadrosu, açılış toplantısından başlayarak tüm denetim boyunca destek veren üst yönetimiyle beraber bilgi güvenliği konusunda bilinçli, iyi hazırlanılmış, denetimin kendilerine katacağı iyileştirme noktalarını özenle ve dikkatle uygulamaya koyacak olan bir ekip ruhuna sahipti. Denetimde TEGV İstanbul merkez ofisi yanı sıra, Tekirdağ ve Çorlu öğrenim birimlerini ziyaret edildiğinde; özveri, şeffaflık, misafirperverlik ve farkındalık üst düzeydeydi. Öğrenim birimlerinde karşılaştığımız çocukların enerjisi ve mutluluğu oldukça dikkat çekiciydi. Vakıf olarak ülkemize, geleceğimiz çocuklarımıza kattıkları değerleri görmek denetimin bizim açımızdan en keyifli anlarından birisiydi. Denetim boyunca Küçük Prens, Rapunzel gibi güzel isimli toplantı odalarında denetimi gerçekleştirmek bizleri çocukluk zamanlarımıza kısa süreli geri götürdü. TEGV ailesine bu güzel denetim süreci için gönülden teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

ISO 27001:2022 ile TEGV’in, ilköğretim çağı çocuklarının nitelikli eğitimine katkıda bulunacak eğitim programları ve etkinlikleri uygulamak için kullanılan bilgi varlıkları ve bu varlıkları korumak amacı ile alınan güvenlik önlemleri kapsamında ilgili standart gereklerine uygun olarak kurulduğu ve işletilmekte olduğu belgelenmiştir.

12.01.2024
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!