yükleniyor

TEGV Sevdiğim İşi Yapmama Ön Ayak Oldu

TEGV Sevdiğim İşi Yapmama Ön Ayak Oldu
  • Agit Elgün

Ailem Van’da yaşıyordu, annemin tayini dolasıyla Diyarbakır’a taşındık. Şehir yeni, insanlar yeni, okulum yeni… Her şeyi baştan kuracaktık. Benim için şehir değişikliği biraz zor geçiyordu. Yeni okuluma başlamıştım. Okula gidip gelirken yolda TEGV binasını görür ve özel okul olduğunu düşünürdüm. İçeride gördüğüm insanlar sivil giyiniyor, binanın yapısı dışardan muhteşem görünüyor, sosyal etkinlik yapabilecekleri ortamları var ve herkes mutlu görünüyordu. Okuldayken arkadaşlar arasında TEGV muhabbeti geçip dururdu. “TEGV'e gidip orda hem eğitim alıyoruz, hem eğleniyoruz hem de yeni arkadaşlarımız oluyor.” demişlerdi. Yeni taşındığımız şehre alışmam ve sevmem için çok çekici bir yer olarak görünmüştü. Ben de merak ettim bir arkadaşımla birlikte okul çıkışı TEGV’e gittik, içimdeki sevinci bilemezsiniz. Hemen kayıt olmak istemiştim kayıt dönemi geçtiği için kayıt olamamıştım. Sonraki dönemi dört gözle bekliyordum.

O dönemler bilgisayarlara çok meraklıydım ama bir sorun vardı düzgün kullanacağım bir bilgisayar etrafımda yoktu. Hatta anneme, bizi bilgisayarı olan tanıdıklara götür diye baskı yapardım. TEGV Kayıt dönemi gelmişti sonunda... Bilgisayar eğitiminin olduğu bir kursu görünce çok sevinmiştim. Vakit kaybetmeden kursa yazıldım. Bilgisayarlarla ilk haşır neşir olmam bu kursla başlamıştı. Derslere girdikçe bilgisayarı daha çok sevmeye başlıyordum. Daha çok şey yapmak istiyordum. Kurstaki bilgisayarla çok uğraşıyor, her şeyini çözmek istiyordum. Klavyenin kablosunu kasadan çıkartıp takıyordum, monitörlerin tüm tuşlarının ne işe yaradığını anlamaya çalışıyordum, mouse'larda top vardı o zamanlar, o topu bile çıkartıp acaba bu bilgisayarı nasıl yönlendiriyor diye düşünüyordum. Yeni şeyleri eğlenerek öğrenmek beni çok mutlu ediyordu. Hatta TEGV'de gidebildiğim tüm kurslara yazılıyordum.

TEGV ile birlikte bilgisayarlar ile aramda muhteşem bir bağ kurduktan sonra annemden bilgisayar almasını çok istemiştim. Her anne gibi karne olayını önüme sermişti. Karnendeki notların iyi olursa bilgisayar işini düşünebiliriz cevabını almış ve o sene çok iyi bir karne getirmiştim. Sonrasında ise hayatımın en güzel hediyelerinden birini almıştım. Yıllar sonra da bilgisayar mühendisliği meslek tercihlerim arasında ilk sıralarda yer aldı. İstanbul Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandım. Şu an San Francisco merkezli bir firmada Full Stack Developer olarak çalışıyorum. TEGV'in hayatıma yaptığı küçük dokunuş, sevdiğim işi yapmama, kişiliğimi geliştirmeme, ufkumu genişletmeme ön ayak oldu. 26 yaşındayım ve hala TEGV'in bana öğrettiği şeyleri hayatıma uyguluyorum. Teşekkürler TEGV iyi ki varsın bana öğrettiklerini hiç bir zaman unutmayacağım :)

Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!