yükleniyor

TEGV’de Binlerce Eğitim Gönüllüsü Kadının Emeği Var

TEGV’de Binlerce Eğitim Gönüllüsü Kadının Emeği Var güneş amblemi.

TEGV’de Binlerce Eğitim Gönüllüsü Kadının Emeği Var


Dünyanın dört bir yanında kadınların gücünü, emeğini ve başarılarını kutladığımız bu özel günde; sevgi ve bilgiyle, özgüvenli çocuklar yetiştirmek için çalışan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı olarak, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü ilham veren kadınların hikâyeleriyle kutlamaktan gurur duyuyoruz.

Vizyoner bir iş insanı ve eğitim sevdalısı olan Suna Kıraç'ın liderliğinde kurulan TEGV, Suna Kıraç’ın uzun soluklu hayalleriyle, milyonlarca çocuğun yeteneklerini keşfetmesine ve sağlam adımlarla yarınlara ilerlemesine olanak tanıdı. Bugün, dünün TEGV çocukları güçlü kadınlar olarak hayatlarını sürdürüyorlar. Bugünün çocukları ise eğitim gönüllülerinin izinde büyüyerek, fark yaratacakları yarınlara hazırlanıyor.

"Biz sevgiyle yaklaştığımız, bilgiyle donattığımız çocuklarımıza dimdik yürümelerini, hayata karşı daha güçlü durmalarını sağlayacak becerileri ve özgüveni kazandıracağımıza inanıyoruz. Çocuklarımız için okulun tamamlayıcısı, sokağın ve riskli ortamların alternatifiyiz."
Suna Kıraç


TEGV'in çocukların hayatını değiştirme ve hayallerini desteklemedeki başarısı, 100 bini aşkın gönüllünün desteğiyle mümkün oldu. Aralarında çok sayıda kadının bulunduğu TEGV gönüllülerinin ışığı, binlerce çocuğun hayallerinin büyümesine katkı sağladı. Gönüllülerimizin yüzde 80'i, ilham veren kadınların saflarında yer alarak, gelecek nesillere umut taşıyorlar.


Mesafeleri aşarak Türkiye'nin dört bir yanına nitelikli eğitimle ışık saçan Ateşböceği filomuza 2023 yılında kadın Ateşböceği yöneticilerimiz katıldı. Özverili çalışmaları ve yarattıkları farkla binlerce çocuğu nitelikli eğitimle buluşturdular. Maratonlarda ise binlerce kadın, adımlarını umuda ve eğitime dönüştürerek geleceği aydınlatıyor. TEGV, bu güçlü kadınlarla birlikte, eğitimde fark ve farkındalık yaratmaya devam ediyor.8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun!

8 Mart'ı sadece özel gün olarak değil, kadınların her gününde kutlamak, desteklemek ve onların yanında olmak için bir fırsat olarak görüyoruz. Siz de bu özel günü daha anlamlı kılmak adına, bağışlarınızla çocuklarımızı nitelikli eğitimle buluşturabilir, geleceğin güçlü kadınlarının yetişmesi için onları bugünden destekleyebilirsiniz.
Çocuklarımızın nitelikli eğitimle, geleceğe donanımlı bireyler olarak hazırlanması için TEGV'e bağış yapabilir veya bu özel günün anısına sevdiklerinize 8 Mart Kadınlar Günü Eğitime Destek bağış sertifikamızdan hediye edebilirsiniz.

07.03.2024
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!