yükleniyor

TEGV’e Bağış Yaparak ‘Zetzet İzzet Öz’ Kitabına Sahip Olabilirsiniz

TEGV’e Bağış Yaparak ‘Zetzet İzzet Öz’ Kitabına Sahip Olabilirsiniz güneş amblemi.

Müzik, radyo, TV yapımcısı ve yönetmeni İzzet Öz’ün, ‘Zetzet İzzet Öz’ adlı kitabının basılı halini koleksiyonuna eklemek isteyenler Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na bağış yaparak kitaba sahip olabilecekler. Üç büyük kitaptan oluşan sette Öz’ün 1947’den günümüze tüm hayatı belgeler, fotoğraflar ve müzik ile anlatılıyor.

TV yönetmeni, radyo ve müzik yapımcısı İzzet Öz’ün, hayatının ve müzik kariyerinin anlatıldığı üç büyük kitaptan oluşan ‘Zetzet İzzet Öz’ adlı setin basılı haline sahip olmak isteyen müzikseverler, TEGV'e bağış yaparak kitabı koleksiyonlarına katabilecekler. Kitabı, kendi web sayfasında dijital olarak okunabilecek ve dinlenebilecek şekilde okuyucularla buluşturan Öz’ün ‘Zetzet İzzet Öz’ adlı kitap setinin basılı haline sahip olmak isteyen kitapseverler TEGV ZetZet İzzet Öz sayfası üzerinden en az 10 çocuğun bir yıllık eğitim maaliyetine destek vererek bu sete ulaşabilecekler.

Çalışma hayatında 55 yılı geride bırakan İzzet Öz’ün, üç ciltten oluşan kitaplarında çocukluk yaşamından, TRT geçmişine, Hürriyet gibi kuruluşlarda yaptığı çalışmalara kadar 1947’den günümüze tüm hayatı belgeler, fotoğraflar ve müzik ile anlatılıyor.


Üç ciltten oluşan kitapta çeşitli yıllara tanıklık ediliyor
Üç ciltten oluşan kitabın ilk cildinde; İzzet Öz’ün Ankara günleri, çocukluk, ilkokul, lise ve üniversite yılları, TRT Ankara Radyosu'nda geçen günleri ve daha sonra televizyona geçişi, Atatürk'ün doğum gününün 100’üncü yılı için hazırladığı Türkiye Filmi, anılarla dolu pek çok fotoğraf yer alıyor. Kitabın ikinci cildinde televizyonun renklenmesi ve Öz için çok önemli olan Teleskop program ile başlayan ve hayatını değiştiren olaylar anlatılıyor. Özel radyo ve TV'ler, Hürriyet Gazetesi Sanat Danışmanlığı ve Türkuaz MDC ikinci cildin konularından. Kitabın üçüncü ve son cildinde ise İzzet Öz Productions, 2000’li yıllar, üniversitelerde öğretim görevliliği, etkinlikler, TRT, özel radyo ve TV'lerde programlar, organizasyonlar ve unutulmayan anılar anlatılıyor.


İzzet Öz kimdir?
İzzet Öz, veteriner Ahmet Bey ve kütüphaneci Hikmet Hanım'ın oğlu olarak 18 Kasım 1947’de Ankara'da doğdu. İlkokula İltekin İlkokulu’nda başladı. Ardından Deneme Lisesi ve İktisadi ve Ticari İlimler Yüksekokulu'nu bitirdi. Üniversitede okurken, 1967 yılında TRT Ankara Radyosu'na girdi. 1975'te televizyona geçti. Öz, televizyon ve radyo programlarının yanı sıra sanat danışmanlıkları, genel yayın yönetmenlikleri, öğretim üyelikleri görevlerinde bulundu. Belgeseller ve video klipler de çeken Öz’ün, Metronom ve Teleskop gibi önemli başarılara imza atmış TV ve radyo programları da bulunuyor.

Kitap hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için ZetZet İzzet Öz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

06.08.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!