yükleniyor

Topla Kazan Projesi ile Ambalaj Atıkları Nitelikli Eğitime Dönüşüyor!

Topla Kazan Projesi ile Ambalaj Atıkları Nitelikli Eğitime Dönüşüyor! güneş amblemi.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve Bell Holding iş birliği ile Topla-Kazan (To-Ka) projesini hayata geçirdik. To-Ka Projesi, tüketim sonrası yıpranmamış ve zarar görmemiş ambalaj atıklarının toplanarak döngüsel ekonomiye kazandırılmasını sağlayan sürdürülebilir bir dijital atık toplama platformudur.
Projesi kapsamında, To-Ka platformu veya To-Ka mobil uygulaması üzerinden toplanan tüketim ürünü ambalaj atıklarının, TEGV çocuklarına nitelikli eğitim desteği sağlamak için değerlendirilmesi hedeflenmektedir.
Proje kapsamında, günlük yaşantımızda kullanmakta olduğumuz Pet, Plastik ve Alüminyum ambalajlı tüm ürünler, içecek ambalaj kutuları, temizlik ürünleri, hijyen grubu ürünler, krem tüpleri ve gıda sektöründe kullanılan birçok ambalaj gibi çeşitli tüketim ürünleri, To-Ka platformu aracılığıyla doğru bir şekilde toplanarak geri dönüşüm sürecine katılacaktır.

Ambalaj atıklarının kaynağından ayrıştırılarak toplanması hedeflenen bu uygulamaya katılmak isteyen kullanıcılar, To-Ka mobil uygulamasını ios ve android işletim sistemlerinden indirerek, Ambalaj Atık Toplama otomatlarını kullanarak veya mobil app üzerinden randevu oluşturarak adreslerinden teslim edebilecekler.

12.01.2024
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!