yükleniyor

TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kızıltan 28. Olağan Genel Kurul Konuşması

TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kızıltan 28. Olağan Genel Kurul Konuşması güneş amblemi.

Sayın başkan, değerli konuklar TUBİSAD adına burada bulunmaktan gurur duyuyorum. Eski bir KOÇ üyesi ve son dönemde de Eczacıbaşı çalışanı olarak tüm bu kurumların Cumhuriyet Türkiyesi için yapmakta olduğu çalışmaların içerisinde bulunuyor olmak ve bundan sonra da Sevgili Cengiz Bey’in toplantılarında yer alacak olmakta beni çok mutlu edecek. Özellikle eski dostum Sait Tosyalı ile beraber bu çalışmalarda bulunabilecek olmak… 

Türkiye deki yaklaşık 160 tane teknoloji şirketi adına temsilen konuşuyorum, bunların içerisinde dünya devleri var. Bunlardan bir tanesi olan Lenovo’nun mütevelli heyetine girmiş olması bizim için ayrıca mutluluk verici bir konu. Ben çocuk sahibi olmadım ancak bütün çocuklar bizim diye düşünüyorum; Cumhuriyet Türkiyesi için düşünen insanlar için bütün çocuklar ve gençler bizim. Bugünün Türkiye’sinde yaşayan ve Türkiye’yi geleceğe taşımasını beklediğimiz tüm gençler de bizim.

Bu eğitim faaliyetleri o kadar önemli ki şu anda içerisinde bulunduğumuz önemli bir krizin belki de çözüme ulaşmasında tohum atılıyor. Türkiye çok şiddetli bir beyin göçüyle karşı karşıya. Geçmiş yıllarda da özellikle teknoloji gibi Dünyanın çevresini değiştirmekte olan bir sektörde çok ciddi insan kaynakları ihtiyaçları ve bunu karşılayamamanın sıkıntılarıyla yaşadık. Şimdi ise bir musibet sonrasında aslında evlerimizde kendimizi korurken dünya yeni bir eğilimi keşfetti: Uzaktan çalışmayla birlikte gelen dijital göç var. Türkiye’nin yetiştirdiği beyinler bugün yurtdışındaki pek çok şirkette çalışır hale geldiler. Bu yüzden de şöyle düşünüyoruz, bu bir değer zinciri. Bugün TEGV’ in yaptığı çalışmalar yarın bizim teknolojideki bu sıkıntılarımızı giderebilecek bir havuzun doldurulmasına katkıda bulunacak çalışmalar diye düşünüyoruz. Sosyal bilimlerin çok önemli olmasıyla birlikte, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik konusundaki eğitimlerin yanına sanatın ekleniyor olması bize aslında değişen dünyanın geleceğine hazırlayacak diye düşünüyoruz. O sebeple bugün burada bulunmaktan kıvanç duyduğumuzu bilmenizi isterim. Sektör adına, değerli dostlarım yönetim kuruşunuz adına, TUBISAD’a ve tüm temsilcilerine teşekkür ederim, var olun.

23.05.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!