yükleniyor

Ulvi Kocailik TEGV 28. Olağan Genel Kurul Konuşması

Ulvi Kocailik TEGV 28. Olağan Genel Kurul Konuşması güneş amblemi.

Ben eski bir subayım. Harita mühendisiydim, Silahlı Kuvvetler bir sınav açtı ve ODTÜ’de Bilgisayar okudum. Daha sonra 1994’te erken zamanda ayrıldım, Koç Sistem’in bayisi oldum. Levent Bey (Levent Kızıltan) de genel müdürüm oldu, hatırlar. 2001 yılı krizinde her şeyimizi kaybettik. Çok zor günler geçirdik, tam da o esnada bebeğimiz oldu. O zor günlerde içimdeki acıları onarmak adına bir yol arıyordum ve gazetede bir ilan gördüm: “TEGV Gönüllülerini Arıyor!”  Koç Sistem'in bayisiyken TEGV yeni kurulmuştu ve biz ürün götürüyorduk, neler yapıyorlar diye ara sıra bakardım uzaktan. O krizde o ilanı görünce atladım ve TEGV’in bir gönüllüsü olarak Sultanbeyli’de bir okulun bahçesinde eski bir karavanda gönüllü oldum; çocuklara İngilizce ve Satranç öğrettim. Bu tüm yaralarımı o kadar güzel onardı ki tekrar savaşma ve çalışma gücü elde ettim. Üzerinden 14 yıl geçti 2015 yılına geldik, 50 yaşına geldim, işleri yoluna koyduk ve insanlar, çocuklar ve bu toplum için ne yapabiliriz diye düşünürken TEGV aklıma geldi; proje ekibiyle bir araya geldik. Öncelikle ilk yıllarda ailemizle kendi adımızla bazı öğrenim birimlerinin yenilenme projelerini üstlendik. Daha sonra kollektif çabayla bir çok  insanın bağışlarını bir araya getirerek farklı faaliyetler yaptık. 7 yıl geçti, geçen yıl ise Mütevelli Heyetine Katılma teklifi aldım, çok büyük mutluluk duydum. 

Hepimiz iyi niyetlerle işin ucundan tutmuş ve toplumun iyi tarafa gitmesi için nitelikli eğitim diyoruz, ben bunun parçası olduğum için huzur duyuyorum. İyi ki tanışmışım, iyi ki 2001'de krizi yaşamışım. Belki hiç tanışamayacaktım.  Geçen yıl ve bu yılki OGK'ya baktığımda burada iyi niyetlerle bir şeyler yapmaya çalışan insanlardan oluşan bir topluluk görüyorum. Siyasal iktidarlar bir şekilde bir şeyler yapmaya çalışıyor, burada ise nitelikli eğitimden bahsediliyor. “Bugün kendimi erozyonda toprağın gitmesini engelleyen bir kökün küçük bir parçası gibi hissetim, sanki biz erozyonu kendi çabamızla engellemeye çalışıyoruz…”

Bugün burada olduğum için çok mutluyum, huzurluyum. Sürekli ne yapabilirim diye düşünüyorum, düşünmeye de devam edeceğim. 

Çok teşekkürler.

24.05.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!