yükleniyor

Umuda Basket Veteran Basketbol Turnuvası Tamamlandı

Umuda Basket Veteran Basketbol Turnuvası Tamamlandı güneş amblemi.

15-18 Haziran 2023 tarihleri arasında TEGV yararına düzenlenen Umuda Basket Veteran Basketbol Turnuvası kapsamında toplanan bağışlarla TEGV’li 272 çocuğumuzun eğitimine destek sağlandı. Nitelikli eğitime destek olmak isteyen veteran sporcuların katıldığı turnuva, Spor İstanbul Fatih Spor Kompleksi'nde yapıldı. 4 Kadın, 6 Erkek olmak üzere 10 takım fiziksel 10 takım sanal olarak katılırken, toplam 20 bağış kampanyası açıldı. Takımlar açtıkları fonzip kampanyalarıyla çocuklarımızın spor faaliyetlerine destek olmak amacıyla bağış topladı. Sportif rekabetin yanında yardımseverlik rekabetinin de sürdürüldüğü turnuva kampanyasına 243 bağışçı destek verdi. Eğitime destek olmak isteyen veteran takımların katıldığı ve elde edilen tüm gelirin TEGV çocuklarının spor eğitimleri için kullanılacağı turnuvada, çocukların spor olanaklarının arttırılıp iyileştirilmesinin dışında; katılımcı sporcularda ve toplumda veteran spor, ‘fair play’ ve çevre konularına duyarlılığı arttırmak hedeflendi.

Turnuvanın üçüncü gününde TEGV Zeyrek Öğrenim Birimimiz ve Ferit Aysan Eğitim Parkımızın çocukları da turnuvaya katıldılar. Minikler hem maçları izlediler hem de basketbol oynayarak turnuva atmosferini deneyimleme fırsatı buldular.

Gelenekselleşmesi planlanan turnuva, Umuda Pedal bisikletçisi olarak çok sayıda etkinlikte TEGV çocukları için yer alan, Umuda Basket platformunun kurucusu Doç. Dr. Okay Falay’ın girişimleri ile düzenlendi. Dr. Falay, turnuvanın ardından yaptığı değerlendirmede “Turnuvamızın sonunda toplanan destek ile 272 TEGV çocuğunun bir yıllık desteği ve özellikle deprem bölgesindeki çocuklar için sportif ortamlarına destek olacak bir fonu topladık. Turnuvanın en güzel anlarından biri de eski basketbolcular ile TEGV çocuklarının birlikte basket oynadığı maç ve seyreden TEGV çocukları oldu. Umuda Basket Turnuvası devam edecek olup, hedefimiz daha çok takım ve uluslararası bir katılımın olacağı bir turnuva. Bu turnuvanın birlikte hayalini kuran, arkadaşlarımıza ve fiziksel ve sanal olarak katılan tüm takımlarımıza teşekkür ederiz. Sporu umut için kullanmak adına daha yapacak çok şey var. Umutlarımız için hayallerimizin peşinden koşmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bu anlamlı kampanyaya katılan ve bağış yapan tüm destekçilerimize çocuklarımız adına teşekkür ederiz.

24.07.2023
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!