yükleniyor

Umuda Pedal, Vanlı Çocuklar İçin Pedal Çevirmeye Hazırlanıyor

Umuda Pedal, Vanlı Çocuklar İçin Pedal Çevirmeye Hazırlanıyor güneş amblemi.

Umuda Pedal Bisikletçileri, 28 Ekim’de açılacak olan Van Nirun Şahingiray Eğitim Parkımızın Tasarım ve Beceri Atölyesi kurulumuna destek olmak için kampanya başlatıyor.

2018 sürüşleriyle İstanbul Ferit Aysan Eğitim Parkımızın ve Batman Öğrenim Birimimizin; 2019 sürüşleriyle de Mardin Savur ve İzmir Eşrefpaşa Öğrenim Birimlerimizin atölyeleri için kaynak yaratan Umuda Pedal bisikletçileri, pedallarını bu kez Vanlı çocuklar için çevirmeye hazırlanıyorlar.

Çeşitli meslek gruplarından oluşan 21 gönüllü bisikletçi, 7 – 8 Ekim tarihlerinde Van Gölü çevresinde 200 km. pedal çevirecek. Bisikletçiler turlarına 28 Ekim’de açılışı planlanan Nirun Şahingiray Eğitim Parkımızın şantiyesinden başlayacaklar; ardından Muradiye ve Erciş Öğrenim Birimlerimiz ile çalışmalarını Tatvan’da sürdüren Ateşböceğimizi ziyaret edip, çocuk ve gönüllülerimizle buluşarak rotalarını tamamlayacaklar.

Vakfımız ile yolları 2018 yılında kesişen Umuda Pedal, TEGV adına ilk kez 2018 yılında Göteburg-Hamburg arasında 800 km sürüş yapmış ve İstanbul Ferit Aysan Eğitim Parkımız ile Batman Öğrenim Birimimizin Tasarım ve Beceri Atölyesinin kurulumu için bağış toplamıştı. Ekip TEGV için 2. etkinliğini 2019 yılında Milano-Münih rotasında sürüş yaparak İzmir Eşrefpaşa ve Mardin Savur Öğrenim Birimlerimizin atölyelerinin kurulumlarını sağlamışlardı. Aynı yıl Mardin-Şanlıurfa arasını da bisikletleriyle kat etmiş, Şanlıurfa Eğitim Parkımız adına da etkinliklerde bulunmuşlardı.

Araya giren pandemi nedeniyle toplu sürüşlere ara vermiş olan Umuda Pedal bisiklet ekibi yeniden bir araya geldi ve bu kez Van’da çocuklarımız için bisiklet sürecekler.

04.10.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!