yükleniyor

Van Erciş Öğrenim Birimindeki Çocuklarımız İklim Krizine Dikkat Çekti

Van Erciş Öğrenim Birimindeki Çocuklarımız İklim Krizine Dikkat Çekti güneş amblemi.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tarafından yapılan açıklamaya göre, iklim krizinin artık aynı zamanda bir çocuk hakları krizi halini alması dolayısıyla vakfımız P.E.N.A (Çevre ve Doğa İçin Projeler)) ve Y.O.D.A (Gençler İçin Çevrim İçi Tasarım Atölyeleri)) projeleri kapsamında çalışmalara başlamıştı. Dünyadaki 2,2 milyar çocuğun neredeyse yarısının iklim krizi ve kirliliğin etkisinde yüksek risk altında olması sebebiyle daha temiz bir dünyanın ve çevre bilincinin oluşturulması adına TEGV olarak çeşitli projeler üretmeye başladık.

Çocuklarımızı bu konularda bilgilendirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz etkinlikler sürerken Van Erciş Öğrenim birimimizdeki çocuklarımızdan küresel ısınmaya dikkat çekecek ve farkındalığı arttıracak güzel bir çalışma ve basın açıklaması geldi.

Çocuklarımız pamuktan yaptıkları kardan adam ve kartoplarıyla Van Erciş’te mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığına, küresel ısınmaya ve iklim değişikliğine dikkat çekti.

Van Erciş Öğrenim birimi gönüllülerimize, çalışanlarımıza ve minik çevrecilere bu güzel etkinlik için teşekkürlerimizi sunarız.

19.01.2023
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!