yükleniyor

Van Nirun Şahingiray Eğitim Parkımızın Açılışı İçin Geri Sayım Başladı

Van Nirun Şahingiray Eğitim Parkımızın Açılışı İçin Geri Sayım Başladı güneş amblemi.

2008’de hayatını kaybeden miras bağışçımız Nirun Şahingiray’ın adını ve anısını yaşatacak olan Van Nirun Şahingiray Eğitim Parkımız 28 Ekim’de açılıyor.

1999 yılından bu yana 3 bin 170 gönüllüsünün desteğiyle faaliyetlerini sürdüren ve 136 bini aşkın çocuğu nitelikli eğitim desteğiyle buluşturan Van Eğitim Parkımız, pandemi nedeniyle etkinliklerine bir süre ara vermiş ve bu süreçte parkın yenilenmesi kararı alınmıştı.

27 Mayıs’ta coşku ve heyecanla temel atma töreni gerçekleşen Van Nirun Şahingiray Eğitim Parkımızın büyük bir özveri ve titizlikle devam eden inşaat çalışmaları tamamlanıyor. Cumhuriyet Bayramımızın hemen öncesinde Vanlı çocuklarımızla buluşturacağımız etkinlik noktamızın açılışı için geri sayım başladı.

Nirun Şahingiray Eğitim Parkımızda Neler Olacak?
1.850 m² kapalı ve 12.900 m² açık alan üzerine kurulan etkinlik noktamızda; 120 kişi kapasiteli Çok Amaçlı Salon, 2 Tasarım ve Beceri Atölyesi, Bilişim ve Teknoloji Odası, Düşler Atölyesi ve Drama Atölyesi, Okuma Adası, Standart Etkinlik Odaları, Proje Odası ve Kütüphanemiz olacak. Bunun yanı sıra çocuklarımızın fiziksel etkinliklerine olanak sağlayacak şekilde; futbol sahası, basketbol sahası, tenis kortu ve çok amaçlı spor sahasını çocuklarımızın hizmetine sunacağız.

04.10.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!