yükleniyor

Vehbi Koç Vakfı Hatay Konteyner Kent TEGV Öğrenim Birimimiz Kuruldu

Vehbi Koç Vakfı Hatay Konteyner Kent TEGV Öğrenim Birimimiz Kuruldu güneş amblemi.6 Şubat’ta meydana gelen ve tüm ülkeyi üzüntüye boğan deprem felaketi sonrası, afetten etkilenen bölgede mevcut deneyimimiz ve altyapımız ile yaraların sarılması için elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam ediyoruz. Koç Holding’in yapım çalışmalarını yürüttüğü Hatay merkezde bulunan konteyner kentte, Vehbi Koç Vakfı Hatay Konteyner Kent TEGV Öğrenim Birimimizin kurulumunu tamamladık. Koç Vakfıyla 2, Shell ile 12 olmak üzere kurulması planlanan 14 tane Konteyner Kent Öğrenim Birimimiz için de çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Çocuk dostu mekân ilkemizle kurduğumuz Konteyner Kent Öğrenim Birimimizde çocuklar için ekiplerimizce hazırladığımız eğitim programlarımız ve atölyelerimizle hem sosyal ve duygusal temelli desteği hem de ihtiyaç duydukları nitelikli akademik desteği sağlayacağız.
Çocukların eğitimlerinin kesintiye uğramaması için bilişim, sanat, okuma, İngilizce gibi iyileştirici ve geliştirici programlarımızı donanımlı gönüllülerimiz ile sunacak, yarınlara umut olmak için her zaman olduğu gibi çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

Deprem bölgesinde faaliyet gösteren Ateşböceği Öğrenim Birimlerimize ek olarak, kurulacak Konteyner Kent TEGV Öğrenim Birimlerimizin projeleri, bu modelimize uygun şekilde uzmanlarımız tarafından hazırlandı. Çocuklarımıza nitelikli eğitim desteği sağlayacağımız Konteyner Kent Öğrenim Birimlerimiz, iki veya dört etkinlik odası, bir ofis, bir gönüllü odası, olmak üzere dört ila altı konteynerden oluşan standart etkinlik noktaları olarak projelendirildi.

15.06.2023
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!