yükleniyor

Yönetim Kurulu Başkanımız M. Özalp Birol'un Nirun Şahingiray Anma Töreni Konuşması

Yönetim Kurulu Başkanımız M. Özalp Birol'un Nirun Şahingiray Anma Töreni Konuşması güneş amblemi.

Miras bağışçımız merhum Nirun Şahingiray'ı, aramızdan ayrılışının yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyoruz.

"Bu sabah, aramızdan ayrılışının 15. yılında, sevgili çocuklarımızın Nirun Abisi, çok değerli bağışçımız merhum Nirun Şahingiray’ı anmak için buradayız.

İzninizle, Nirun Bey’e hitaben kısa bir konuşma yapmak istiyorum.

Saygıdeğer Nirun Bey,

Gönüllüsü, mütevellisi ve yönetim kurulu üyesi bulunduğum Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak ilk kez huzurunuza çıkıyorum.

27 Nisan Perşembe günü yönetim kurulu toplantımızı ve hemen ardından genel kurulumuzu yaptık. Mütevellilerimizi bilgilendirdik.

Bu yıl huzurunuza haklı bir gururla çıkıyoruz; zira, TEGV ekibinin özverili çalışmaları neticesinde, Van Nirun Şahingiray Eğitim Parkımız, 28 Ekim 2022 tarihinde, Cumhuriyetimizin 100. yılına armağan olarak hizmete girdi. Artık, 1850 m2 kapalı alana ve 12900 m2 açık alana sahip, küresel ölçekte, çocuk dostu ve adınızı taşıyan harika bir eğitim parkımız var.

2022 yılı sonu itibarıyla, 27 yılda 3.059.583 çocuğumuzun hayatına dokunmuş olmak da bizler için bir başka gurur vesilesi… Küresel teknolojileri de başarıyla kullanarak hibrit modellerle daha fazla çocuğumuza ulaşıyoruz. Çalışmalarımız eğitim dünyası ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından izleniyor, örnek alınıyor. Bu çerçevede verimli iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. Çok iyi bir ekibimiz var.

6 Şubat’ta 11 ilimizde yaşadığımız büyük deprem ve kayıplarımız hepimizi çok üzdü. TEGV olarak Ateşböceklerimizle hemen o bölgeye intikal ettik, cansiperane çalışan gönüllülerimizle bölge insanına ve çocuklarımıza sosyal ve duygusal afet sonrası etkinlik programımıza uygun çalışmalrla hizmet vermeye devam ediyoruz.


Temel ve acil ihtiyaçların karşılanması ve eğitimin devamlılığının sağlanması öncelikli hedeflerimiz.

Cumhuriyetimizin 100. yılı için programladığımız Cumhuriyet’in Yüzleri etkinliklerimiz ise bir başka haklı gururumuz…

Yani, Türkiye için çok çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.

Dualarımız sizinle Nirun Bey, lütfen müsterih olun ve huzur içinde yatın!"

M. Özalp Birol

Yönetim Kurulu Başkanı

29.04.2023

29.04.2023
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!