Nasıl

Elektronik cihazlar kullanılmayacak duruma geldiğinde elektronik atık sayıldığını unutmayın. Elektronik atıklar, çevreye zarar verdikleri için geri dönüşüme gönderilmelidir. Çevreye verilen zararı azaltmak ve verimliliği arttırmak için, elektronik atıklar geri dönüşüm vasıtasıyla yeniden değerlendirilir. Arızalı veya kullanım dışı cep telefonu, bilgisayar, bilgisayar parçaları ve çevre birimleri, elektrikli ev eşyası, adaptör ve kablolarınızı TEGV’e bağışlayarak, çocuklarımızın eğitimine destek olabilirsiniz.

E-ATIK BİLDİRİMİNDE BULUNUN

BİLGİLER

Neleri Bağışlayabilirim: Masaüstü, dizüstü ve tablet bilgisayarlar, monitör ve yazıcılar, bilgisayar parçaları, görüntü ve müzik sistemleri, medya okuyucu ve uydu alıcılar, masa ve cep telefonları, elektrikli ve elektronik ev aletleri, kablo ve adaptörler vb..
Paydaşlarımız:

Dikkat: Bilgi barındıran cihazların sorumluluğu bağışlayan kişiye aittir.

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından elektronik atıklar için kullanılacak bir sembol belirlenmiştir. Sembol, Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların çöp olmadığını ve gerekli toplama noktaları, getirme merkezleri veya konteynerlere atılması gerektiğini ifade etmektedir.