yükleniyor

"Eğitimin Sesi Sahra Çölü'nde" Kampanyamız

"Eğitimin Sesi Sahra Çölü'nde" Kampanyamız güneş amblemi.Seda Nur Çelik, 23 Nisan  - 1 Mayıs 2023 tarihleri arasında bu yıl 37.’si düzenlenen Marathon Des Sables’a katılarak Sahra Çölü’nde 7 günde 250 kilometre koştu. Marathon Des Sables’a katılan ilk Türk kadın olarak adımlarını eğitim için atan Seda Nur Şahin, “Eğitimin Sesi Sahra Çölü'nde” maraton bağış kampanyasını Vakfımız aracılığıyla depremden etkilenen çocuklarımızın eğitimle buluşması için gerçekleştirdi.

Dünyanın en zorlu 3 maraton etabı arasında gösterilen yarış sırasında sporcular, Sahra Çölü’nün zorlu şartlarında kısıtlı su imkanı ve acil sağlık desteği haricindeki tüm imkanlardan uzak olarak koştu. 7 gün boyunca sırt çantasındaki kısıtlı ekipman ve kısıtlı yiyecekle parkuru tamamlayan Seda Nur Çelik’in en büyük destekçisi, geleceğe umutla bakan çocuklarımız oldu. Bir ayağında 23 Nisan coşkusunu, diğer ayağında ülkemizi etkileyen deprem felaketinin yaralarını sarma umudunu taşıyarak koşan Seda Nur Çelik’i TEGV çocuklarının en içten duygularıyla kutluyoruz.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında gerçekleşen proje kapsamında belirlenen 100 çocuk hedefi aşılarak 144 çocuğumuzun nitelikli eğitimle buluşması sağlandı. Toplanan bağışların tamamı, deprem bölgesindeki eğitime destek çalışmalarımız için kullanılmaktadır.

TEGV’in deprem bölgesindeki faaliyetleri hakkında detaylı bilgi almak için; https://tegv.org/deprem-sonrasi-calismalarimiz

26.04.2023
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!