yükleniyor

Sn. Cengiz Solakoğlu, “Koç’ta 38 Yıl” Adlı Kitabının Gelirini Vakfımıza Bağışladı

Sn. Cengiz Solakoğlu, “Koç’ta 38 Yıl” Adlı Kitabının Gelirini Vakfımıza Bağışladı güneş amblemi.

Vakfımızın kurucu yönetim kurulu üyesi, önceki dönem yönetim kurulu başkanlarımızdan ve halen yönetim kurulu üyemiz Sn. Cengiz Solakoğlu, ‘Koç’ta 38 Yıl: Anadolu’dan Anılarla’ kitabının telif gelirini daha çok çocuğun nitelikli eğitime ulaşabilmesi için Vakfımıza bağışladı. Kuruluşumuzdan bugüne aralıksız Yönetim Kurulumuzda yer alan Solakoğlu’nun, Mayıs 2022’de piyasaya çıkan kitabı kısa sürede yedinci baskıyı yaptı. Birçok kitabevinde satışta olan kitap, yakın zamanda Pera Müzesi Mağazası’nda ve TEGV Dükkân’da da satışa sunulacak.
Kitapta, çocukluk yılları da dahil iş hayatı sürecini anlatan Solakoğlu, 1950’li yıllarından itibaren Türkiye’nin sosyokültürel yapısına da ışık tutuyor. Çamaşır makinesi, fırın, buzdolabı gibi çağımızın olmazsa olmaz beyaz eşyalarının Anadolu’nun küçük şehirlerinde yaşayan insanlarla tanışmasının da anlatıldığı kitap, iş hayatına yeni atılan gençlere de bir rehber niteliği taşıyor. Solakoğlu, kitabın arka sayfasında yayınladığı açıklamada şunları söylüyor:
“Anadolu seyahatlerimin birinde Kayserili bir satıcımızdan duyduğum, ‘Yetişemediğin köyün berisinde yatacaksın’ sözü meslek hayatımda bana hep ışık tuttu. Akademi mezuniyeti yıllığımda yakın bir arkadaşım benim için, ‘Cengiz’in dört hayali vardır: Vehbi Koç gibi bir iş adamı olmak, Lefter gibi futbol oynamak, Münir Nurettin gibi şarkı söylemek, İnönü gibi politikacı olmak’ diye yazmış ve gençlik hayallerimi bir çırpıda özetlemişti. İnsan çok arzu ettiği hedeflere her zaman tam olarak ulaşamıyor. Hayatta başarının kriteri, hayal kurduğun hedeflere tam olarak ulaşmak değil, bu hedeflere ulaşabilmek için çok çalışmak, yaklaştığın yerle yetinmek ve mutlu olmaktır. Ben de yetişemediğim köyün berisinde kalarak, ancak köyün yolundan da ayrılmayarak 55 yıllık iş hayatımı mutlu ve onurlu bir şekilde sürdürüyorum.”

Koç'ta 38 Yıl Anadolu'dan Anılarla kitabını sipariş vermek için TKLAYINIZ.

03.08.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!