yükleniyor

TEGV’de Gönüllümüz Olmak İsteyenler İçin Başvurularımız Başladı

TEGV’de Gönüllümüz Olmak İsteyenler İçin Başvurularımız Başladı güneş amblemi.

Faaliyetlerimizin başladığı 1995 yılından bu yana 95 bini aşkın gönüllümüzün desteğiyle 3 milyondan fazla çocuğun nitelikli eğitimle buluşmasını sağladık. 2022-2023 Etkinlik Yılı gönüllü başvurularımız başladı. TEGV ailesinin bir parçası olup gönüllümüz olmak isteyenler 31 Ekim’e kadar başvurularınızı web sitemizin Gönüllü Ol sekmesi üzerinden yapabilirler.

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Vakfımızda gönüllü olmak isteyenler için başvurularımız başladı. 1995 yılında başladığımız faaliyetlerimiz ve bugüne kadar 95 bin gönüllümüzün desteği ile 3 milyondan fazla çocuğu nitelikli eğitim desteği ile buluşturduk. Daha çok sayıda çocuk etkinliklerimizden faydalanabilsin diye yeni gönüllüleri yani çocuklarımızın deyimiyle ‘abla’ ve ‘ağabey’lerimizi bekliyoruz. Çocuklarımıza bilişim, okuma, matematik, fen, sanat ve İngilizce olmak üzere altı ana dalda etkinlikler hazırlıyor ve bütün etkinliklerimizi gönüllülerimizin desteğiyle hayata geçiriyoruz.

Gönüllülerimiz yaşadıkları topluma yarar sağlayacak projeler içinde yer alarak hem sosyal sorumluluklarını yerine getirme fırsatı buluyor hem de kişisel gelişimlerine katkı sağlıyorlar. Ayrıca uzaktan eğitim seçeneğimizle de dünyanın her yerinden gönüllüler TEGV ailemizin bir parçası olabiliyor. Gönüllümüz olmak isteyenler başvurularını 31 Ekim’e kadar web sitemizdeki Gönüllü Ol sekmesinden yapabilirler.

Nasıl TEGV Gönüllüsü Olunur?


TEGV’de gönüllümüz olmak için 18 yaşını doldurmuş olmak ve lise mezunu olmak gerekiyor. İstisnai gönüllülük kapsamında izin süreçlerine bağlı olarak 15-17 yaş gönüllü desteği da sağlanabiliyor. Bu koşullara sahip, çocuk sevgisiyle dolu herkes TEGV’de gönüllümüz olabilir. Web sitemizden başvuru yaparak gönüllü olabilmenin ilk adımı atılıyor. Daha sonra vakfımızın tanıtımı, temel gönüllü eğitimimiz ve program gönüllü eğitimimizi kapsayan ‘adım adım’ gönüllülük süreci belirlenmiş yönlendirme ve takibimizle yürütülüyor.

Daha detaylı bilgi için TEGV'de Nasıl Gönüllü Olabilirim blog yazımızı okuyabilirsiniz.

08.09.2022
Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!