yükleniyor

Kişisel Verilerin Korunması

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)

Tegv.org Web Sitesi Gizlilik Politikası ve Kullanım Koşulları

Genel: Tegv.org sitesini ve sitede sunulan hizmet ve servisleri (“Hizmetler”i) kullanıyor olmanız, Gizlilik ve Güvenlik koşullarını ve kurallarını okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir. Gizlilik koşullarında öngörülen zorunlulukları yerine getiremeyeceğinizi düşünüyorsanız, bu site veya hizmetlerini kullanmayınız. Sitedeki bazı yerlerin kullanımı veya bu yerlerle kurulacak etkileşim hakkında özel bir takım ek hüküm ve şartlar geçerli olabilir.

Gizlilik ve Güvenlik Koşullarının Takibi ve Değişiklik: TEGV (“Site Sahibi”), herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin gizlilik ve güvenlik koşullarında değişiklik yapma ya da ek koşullar getirme hakkına sahiptir. Kullanım sırasında toplanan bilgilerin niteliklerinden, nasıl kullanıldığından, bu bilgilerin diğerleri ile hangi durumlarda paylaşıldığından ve gerekli tüm gizlilik koşullarından haberdar olunması için yapılan değişiklikler bu sayfada sunulacaktır. Site sahibinin gizlilik koşullarında değişiklik yapma hakkı saklı olduğundan, koşullarının düzenli olarak takibi ve okunması gereklidir. Bu site ve hizmetlerini, yapılabilecek bu tarz bir değişiklikten sonraki kullanım, gizlilik koşullarındaki değişiklilerin kabul edildiği anlamını taşır. 

Açık Sistem: Kullanıcılar; (Kullanıcı tabiri, üyeler dahil, web sitesine giren herkesi ifade eden genel bir tanım olarak kullanılmıştır.) internet ortamının güvenilir bir ortam olmadığını, internet ortamında iletişimin riskli olduğunu, kişisel bilgiler, şifreler vb. de dâhil her türlü bilginin 3. şahısların hukuka aykırı fiillerinin muhatabı olabileceğini bilmekte ve kabul etmektedir. Site sahibi, güvenlik ve kötü niyetli hareketlerle ilgili olarak hiçbir garanti vermemektedir. 

Kullanıcı Bilgileri: Kullanıcı tarafından site ve hizmetlere yerleştirilen, iletilen veya bu site ve hizmetler aracılığıyla gönderilen her türlü içerikten (her türlü yazı, doküman, müzik, ilan, reklâm, iletilen görüş ve düşünceler dâhil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, ses veya yazı veya hareketli/hareketsiz görüntü içeren her türlü içerik) kullanıcı sorumludur. Kullanıcılar site ve hizmetler iletilen/gönderilen her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, 3. şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını kabul ve garanti etmiş sayılır. Site sahibinin, kullanıcılara ait sitelere konulan, diğer kullanıcılara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı içeriği veya uluslararası sosyal paylaşım sitelerinin öngördüğü asgari kurallara aykırı içeriği, mevzuat veya uluslararası hukuk belgelerine aykırı içeriği tamamen veya kısmen yayından kaldırma ya da erişimi engelleme hakkı saklıdır. Site sahibi, herhangi bir kullanıcıya ya da hizmete ilişkin içeriği ön elemeye tutma, inceleme, içeriğe dikkat çekme, değiştirme, geri çevirme veya herhangi bir hizmet kapsamından çıkarma haklarını saklı tutmaktadır. Ancak bu yönde herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

Kullanıcı Adı ve Şifre: Site sahibi bazı hizmet ve bölümlerin kullanımını Üyelik/Kayıt şartına bağlı tutabilir. Kayıt sırasında kullanıcıya ad ve şifre verilebilir ya da kullanıcı tarafından ad ve şifre oluşturulması istenebilir. Kullanıcı adı ve şifrenin muhafazasından, yanlış ya da hukuka aykırı kullanımından ve olası tüm izinsiz kullanımlarından doğrudan Kullanıcı sorumludur. Girişi üyelik koşuluna bağlı hizmetlere ancak şifre ile giriş yapılabilir. Şifrenin özel rakamlar, harfler ve karakterler kullanılarak daha güvenli bir biçimde oluşturulmasından ya da bunun için gerekli değişikliklerin yapılmasından kullanıcı sorumludur. Üyelik adı ve şifre kullanılarak yapılan tüm işlemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Üye adı ve şifrenin kaybedilmesi, yetkisiz 3. şahısların eline geçmesi ya da üye güvenliğini tehdit eden bir durumla karşılaşılması halinde derhal site ve/veya site sahibine haber verilir. 

Bilgilerin Korunması: Site sahibi, web sitesindeki tüm sayfaların güvenliği için azami gayret göstermektedir. Sitede kayıtlı bulunan verilerin gizliliğini, güvenliğini ve bütünlüğünü korumak için çok çeşitli teknik ve yönetimsel uygulamalardan yararlanılmaktadır. 

Üçüncü Kişilere Ait Siteler: Bu sitede, site sahibinin işletmediği veya işletimini kontrol etmediği, 3. şahıslar tarafından işletilen alt ve üst siteler bulunabilir ve bunlara bağlantı sağlanabilir, link, bilgi verilebilir. Site sahibinin erişim sağlanan bu sitelere ilişkin, içerik, güvenlik, gizlilik politikaları ve iletişimin sürekli sağlanacağına dair herhangi bir garantisi ya da özel bir taahhüdü yoktur. Sorumluluk 3. kişilere ait sitelerde yazılı koşulara tabidir. Herhangi bir işlem yapılmadan önce söz konusu sitelerde yer alan güvenlik ve gizlilik koşulları okunmalıdır. Söz konusu sitelere sağlanan kişisel bilgilerden, bu sitelerden istifade edilen içerikten ve servislerden ve bu sitelerin gizlilik politika ve uygulamalarından site sahibi sorumlu tutulamaz. 

Site Yardımcı Programları: Kullanıcının site tarafından sunulan bazı hizmetlerden yararlanabilmesi için yardımcı programlar kullanılması gerekebilir. Bu hizmetlerden yararlanıldığı takdirde, hizmetten yararlanma biçim ve kapsamıyla ilgili veriler, site veri tabanına kaydedilebilir. Keza hizmetlerden daha kolay yararlanabilmeniz için bazı “çerez”lerden yararlanabilir, bunlar vasıtasıyla kullanıcıya bazı bilgiler gönderebiliriz.

Kişisel Bilgiler: Sitenin ziyaret edilmesi, kullanılması ya da herhangi bir hizmetten yararlanılması için ad, soyad, adres, yaşanılan yer, IP bilgileri, e-posta adresi, telefon numarası v.b. kişisel bilgiler siteye verilmiş, kaydedilmiş olabilir. Kullanıcı, vermiş, açıklamış kaydetmiş olduğu kişisel bilgilerin site sahibine açık olacağını dikkate alarak bu bilgileri açıklamış olduğunu ve siteye açıkladığı, kaydettiği her bilginin, içeriğin site sahibine karşı gizliliğini yitirdiğini kabul etmiş sayılır. Kullanıcı, seçmiş olduğu paylaşım seviyesi ile kişisel bilgilerini ve gönderdiği içeriği diğer kullanıcılarla veya üçüncü kişilerle paylaşmayı seçerse, kaydettiği her bilgi ve içeriğin diğer kullanıcılara ve üçüncü kişilere karşı da gizliliğini yitirdiğini kabul etmiş sayılır.

Site sahibi, kullanıcı tarafından verilmiş olan kişisel verileri, siteye erişimin sağlanması, üye girişi, site güvenliğinin temin edilmesi, kullanıcı alışkanlık, beğeni ve tercihlerinin analizi, istatistik oluşturulması, iletişim, pazarlama, duyuru yapılması gibi amaçlar veya kullanıcının açık rızasının alındığı sair amaçlarla; mevzuata ve Kişisel Veri Politikasına uygun olarak kullanabilir, işleyebilir, saklayabilir, yurt içindeki veya dışındaki üçüncü şahıslarla bu amaçlar doğrultusunda paylaşabilir, TEGV’ in faaliyet alanıyla ilgili olarak reklam, pazarlama, bildirim ve benzeri faaliyetler kapsamında kullanılabilir, veri tabanlarında tasnif edip saklayabilir, veri tabanındaki verilerden yararlanabilir. Site sahibi bu kapsamda, site aktivite bilgilerinden, erişim araçları ve browser bilgilerinden de yararlanma hakkına sahiptir.

Kişisel veriler ve verilerin işlenmesi karşısında haklar ile ilgili ayrıntılı bilgiye sitede yayınlanan Aydınlatma Metni ve Kişisel Veri Politikasından ulaşılabilir.

Özel Nitelikli Kişisel Veriler: Site sahibi, kullanıcılardan yasalar gerektirmediği sürece herhangi bir şekilde ve kesinlikle; ırk ve etnik kimlik, dini, siyasi, felsefi düşünce, fiziksel ya da ruhsal sağlık ve özelikler gibi hassas bir bilgi talep etmemektedir. Bu bilgilerin verilmiş, kaydedilmiş veya ifşa edilmiş olmasından dolayı site sahibinin bir sorumluluğu yoktur.

Siteye girilen bilgilerin izlenmesi ve değiştirilmesi mümkündür. Bunun için sitede “Kullanıcı Bilgilerim” linkine girilerek hesap detaylarına erişilebilir ve değiştirilebilir. Site, nokta bazlı bir sosyal paylaşım sitesidir ve bu sebeple kullanıcıların birbirini bulabilmesi için, hesap ayarlarında isim ve profil resminin gizlenmesi seçeneği bulunmamaktadır. Kullanıcı isim ve profil resmini gizleyemez. Kullanıcı, söz konusu bilgiler ile TEGV’ in belirleyeceği kullanıcı profili kapsamındaki içerik ya da bilginin dahili ve harici arama motorlarında görünürlüğünü kabul etmiştir. 

Ticari İletişim: TEGV, siteye veya kendisine iletmiş ya da bir şekilde kaydetmiş veya kaydettirmiş olduğunuz iletişim adresinize, elektronik ileti veya ticari elektronik ileti gönderebilir. Ticari nitelikte olsun ya da olmasın, her türlü elektronik iletişim aracılığıyla gönderilecek elektronik iletinin gönderimine önceden izin veya onay verdiğiniz kabul edilir. Vermiş olduğunuz izni veya onayı iptal etme ve ticari nitelikteki elektronik iletileri reddetme hakkını her zaman kullanabilirsiniz. Ret talepleri TEGV tarafından en geç 3 iş günü içinde işleme alınacaktır.

Gizlilik ve Güvenlik Koşullarının İhlali: Site sahibi, gizlilik koşullarına uyulmaması ya da kuralları ihlal etme girişiminde bulunulması durumunda, ihlal tam olarak gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin, sistemde mevcut bilgileri reddetme, içerikten çıkarma, silme hakkıyla birlikte önceden haber vermeksizin kullanıcıların site ve hizmetlere erişimini askıya alma, sonlandırma, üyeliği iptal etme hakkını (zorunlu olmamakla birlikte) saklı tutar. Bu kural, koşulların kullanıcı adına hareket eden üçüncü bir kişi tarafından dolaylı ihlali ya da ihlal girişimi olması durumu için de geçerlidir. 

Bilgi ve İletişim: Tegv.org web sitesinin gizlilik koşullarına ilişkin sorularınız için tegv@tegv.org adresine yazarak daha fazla bilgi alabilirsiniz. 

Sosyal Medya Üzerinde Biz.
Anında Haberdar Ol

Sosyal Medya üzerinden bizi takip etmeyi unutmayın.

Duyurularımızdan haberdar olmak için bültenimize kayıt olun!